Іноземні ЗМІ: у чому різниця між Україною і Сирією для Путіна?
Іноземні ЗМІ: у чому різниця між Україною і Сирією для Путіна?
- 6 жовтня 2015
AP
Демонстрація прихильників дій Володимира Путіна у Сирії
Британська преса пише про “політичну інтуїцію” Володимира Путіна, можливу появу російських “відпускників” у Сирії, проблеми з імміграцією у Британії, а також тваринний світ Чорнобильської зони.
“Відпускники” поїдуть до Сирії?
“Ветерани війни в Україні воюватимуть на боці Асада” – статтю під таким заголовком опублікувала газета Independent.
“Російські добровольці, які відточили свої бойові навички в Україні, схоже, відправляться у подорож до Сирії”, – пише газета, посилаючись на заяву російського адмірала Володимира Комоєдова.
“Цілком можливо, що групи російських добровольців з’являться у лавах сирійської армії як учасники бойових дій”, – цитує видання пана Комоєдова, який є головою комітету з оборони у Думі РФ та колишнім командувачем Чорноморського флоту Росії.
Independent нагадує, що раніше Кремль обіцяв обмежитися лише авіаударами по цілях в Сирії і не планував залучати наземні війська у цій країні.
Володимир Комоєдов відповідав на питання про появу повідомлень у ЗМІ про те, що нібито “російські добровольці, які раніше воювали на сході України разом із сепаратистами, яких підтримує Кремль, були помічені серед вояків сирійської армії”.
Він пояснив, чому росіяни їдуть до цієї крани: “Що притягує добровольців, окрім ідеї? Звісно ж, гроші”.
Independent нагадує, що і керівник Чечні Рамзан Кадиров вже оголосив про готовність надіслати чеченські сили до Сирії, “якщо президент Володимир Путін дасть на те своє благословіння”.
Навіщо Путіну Сирія?
RIA Novosti
Російські військові у Сирії
Професор російської Вищої школи економіки Федір Лук’янов поділився з Financial Times власними думками про операцію Росії у Сирії.
На думку пана Лук’янова, “російське керівництво зрозуміло, що для глобального гравця Україна – це периферійний проект, який веде у нікуди”.
“Близький Схід – це набагато більш значущий феномен… Це стратегічне перехрестя, а не глухий кут, як Україна”, – переконаний професор.
“Сирія перебуває зараз у центрі боротьби за майбутнє Близького Сходу. Тонка політична інтуїція Володимира Путіна допомогла йому побачити шанс для втручання і показати іншим, що ініціатива Росії гідна наслідування, а не навпаки”, – вважає Лук’янов.
“Москва втрутилася у громадянську війну на боці президента Асада та його прибічників. Але ж немає іншого шляху подолати тероризм, аніж через підтримку легітимного уряду у його боротьбі проти ворогів”, – цитує Financial Times російського вченого.
Попри це, Федір Лук’янов застерігає, що, ставши учасником конфлікту в Сирії, Росія може зіткнутися із “великими проблемами”, якщо там події розгортатимуться за іракським або в’єтнамським сценаріями. Він зазначає, що наразі ніхто в Москві не говорить про стратегію виходу з конфлікту.
Тереза Мей проти
Очільниця британського міністерства внутрішніх справ Тереза Мей вважає, що масова імміграція фактично унеможливлює побудову згуртованого суспільства, пише Telegraph.
Виступаючи на конференції Консервативної партії у Манчестері, пані Мей, яку вважають можливою наступницею Девіда Камерона як лідера Торі, заявила, що “імміграція у масштабах, яка спостерігається протягом останніх десяти років, не відповідає національним інтересам” країни.
На думку Терези Мей, масова імміграція призводить до втрати британцями тисяч робочих місць. Ще мешканці Альбіону “платять велику ціну”, бо змушені будувати помешкання для мігрантів та шукати місця для їхніх дітей у школах.
Telegraph нагадує, що уряд консерваторів неодноразово критикували через неможливість контролювати приплив мігрантів. Зокрема, уряд Девіда Камерона досі не виконав обіцянку знизити кількість мігрантів до 100 тисяч на рік. Минулого року до Великої Британії іммігрувало 330 тисяч іноземців, зазначає газета.
Коментуючи небачений досі наплив мігрантів з Близького Сходу і Африки, пані Мей заявила, що багато хто в Європі не розрізняє біженців, які насправді потребують допомоги, і економічних мігрантів, що просто хочуть жити у більш комфортних умовах. “Їхнє бажання жити краще є цілком зрозумілим. Проте їхні обставини дуже далекі від тих, які змушують людей тікати з рідної землі, рятуючи життя”, – переконана Тереза Мей.
Тваринний світ Чорнобиля процвітає
SERHII.GASHCHAK
Кілька провідних британських газет публікують статті про розвиток
тваринного світу у Чорнобильській зоні відчуження. Guardian, наприклад, пише: “Попри радіацію, тваринний світ навколо Чорнобильської АЕС буяє.”
Популяції оленів, вовків і ведмедів біля Чорнобиля досягли того ж рівня, як і у не вражених радіацією зонах, розповідає Guardian, і це суперечить тезам, що довготривале перебування під впливом радіації негативно позначається на тваринному світі.
Газета нагадує, що через катастрофу на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року постраждали тисячі працівників станції і ліквідаторів аварії.
“Чорнобиль завдав багато шкоди людям, створивши величезні соціальні та економічні проблеми. Але попри це … не можна впевнено говорити, що [аварія] завдала удару по екосистемі як такій”, – цитує Guardian професора Портсмутського університету Джіма Сміта, який досліджував тваринний світ у зоні відчуження.
Огляд ЗМІ підготувала Наталка Матюхіна, служба моніторингу ВВС