Суд ЄС: компанії США не захищають особисті дані європейців
Суд ЄС: компанії США не захищають особисті дані європейців
- 6 жовтня 2015
Reuters
Європейський суд постановив, що особисті дані користувачів американських компаній не забезпечені захистом, і визнав недійсним рішення Єврокомісії від 2000 року про трансатлантичну передачу даних.
Позов проти Facebook подав австрійський студент Макс Шремс після того, як екс-працівник спецслужб США
Едвард Сноуден опублікував дані про стеження за громадянами, яке ведуть через мережу американські спецслужби.
Студент хотів, щоб Facebook не передавав його особисті дані на сервери до США, оскільки мережа не може гарантувати захист цієї інформації.
Суд постановив провести розслідування, в результаті якого можуть взагалі заборонити передавати інформації з Європи на сервери в США, оскільки Facebook не забезпечив адекватного захисту персональних даних жителів ЄС.
Рішення Європейського суду, який розташований в Люксембурзі, може ускладнити роботу не тільки соціальної мережі, але і багато інших компаній.
Згідно з інформацією, яку оприлюднив Едвард Сноуден, американські спецслужби безпосередньо отримували інформацію про мільйони громадян від великих інтернет-корпорацій, таких як Google, Apple і Facebook.
Позов Макса Шремса, який він спочатку подав в Ірландії, оскільки там розташована європейська штаб-квартира Facebook, – спершу відхили, але потім він дійшов до вищої судової інстанції Євросоюзу.
Європейський суд у вівторок ухвалив рішення на користь позивача і заявив, що американські компанії схильні “нехтувати” нормами захисту особистих даних, коли це вимагають національні інтереси або силові структури США.
Рішення від 2000 року, згідно з яким Єврокомісія довіряла захист особистої інформації, яку передають на сервери в США, американській владі та визнавала його достатнім, дозволяло тисячам компаній Європи та США обмінюватися електронними даними, вести бізнес і передавати інформацію через океан в спрощеному порядку, без дорогих заходів захисту.