Іноземна преса: коли люди житимуть на Марсі?
Іноземна преса: коли люди житимуть на Марсі?
- 10 жовтня 2015
AFP
Як на конфлікті на Сході України нагріває руки президент Білорусі Олександр Лукашенко, як ЄС відреагував на угоду між США та Польщею щодо розміщення американського важкого озброєння на території останньої, чи допомагає Росія ІД у Сирії та коли на Марсі створять колонію. Відповіді на всі ці питання знайдете в огляді іноземної преси.
“Останній диктатор в Європі”
Президент Білорусі Олександр Лукашенко, відомий як “останній диктатор в Європі”, здається, виявився чи не єдиним, хто виграв від ситуації, що склалася на Сході України, пише The Economist.
Напередодні президентських виборів, що відбудуться у країні 11 жовтня, голова держави почувається досить впевнено, та має завдячити у цьому саме своїй південній сусідці.
“Коли ситуація порівнюється з хаосом, який був після революції у Києві, білоруси схильні звертати увагу на позитивні аспекти позиції Лукашенко щодо стабільності, навіть попри те, що стандарти життя знижуються”, – цитує видання білоруського політолога Валерія Караблевича.
Окрім цього, Лукашенко використовує конфлікт на Донбасі для створення іміджу талановитого державця. Йдеться про нейтральну позицію, яку зайняла Білорусь у цьому питанні та про набуття Мінськом певного статусу платформи для мирних переговорів.
Та попри це, його залежність від Росії залишається досить великою, і навряд чи він хоче переорієнтувати політику країни на зближення з Заходом, пише видання. Та доки Лукашенко залишатиметься при владі, користь він намагатиметься вилучати від обох сторін.
Допомога від Пентагону
Угода між США та Польщею щодо розміщення американського важкого озброєння на території останньої спровокувала напругу у відносинах між Заходом та Росією, пише The Daily Telegraph.
“Присутність американського важкого озброєння на польській землі має зміцнити оборону Польщі та розвіяти глибокі страхи у країні з приводу того що вона повинна буде захищатися наодинці у разі, якщо дійде до військового протистояння у східній Європі”, – пише видання.
За словами міністра оборони Польщі Томаша Семоняки, американські танки, БТР та боєприпаси мають надійти до країни в середині 2016 року.
Проте, Росія, скоріш за все, такими діями не буде задоволена. Так, у Москві вже засудили рішення Великої Британії надіслати 125 військових до країн Балтії, аргументуючи це тим, що таке рішення “ставить стабільність у регіоні під загрозу”.
У Європі ж з критикою поставилися до планів Пентагону та натякнули Вашингтону, що не варто дратувати Росію.
“До Росії варто ставитися гідно. Ми не можемо дозволити, щоб наші відносини з Росією диктувалися Вашингтоном”, – цитує видання слова голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера.
Юнкер наголосив, що Європа має докласти зусиль до розвитку практичних відносин з Москвою. Чи прислухається Варшава до цих настанов, покаже час.
Москва допомагає ІД у Сирії?
Угруповання “Ісламська держава” (далі ІД – Ред.) починає здобувати контроль над значною частиною території, яку бомбардувала російська авіація, пише The New York Times.
“У Кремлі заявляли, що його військові відправилися до Сирії боротися з ІД, проте російські сили сконцентрували багато своїх ударів по групах повстанців, що об’єдналися проти президента Башара Асада”, – пише видання.
За словами повстанців, сили ІД просуваються у регіоні. Дехто з анти-урядових активістів у Сирії звинуватив Росію у зміцненні ІД за рахунок російських авіа ударів, яких було завдано протягом останніх днів по групі повстанців, що воює з угрупованням.
“Якщо ІД продовжить просуватися, революція у північній провінції Алеппо буде знищена”, – цитує видання активіста.
Оселитися на Марсі
Люди зможуть жити на Марсі вже у 2030 році, запевняє американська космічна агенція. Пре це пише The Independent.
У НАСА стверджують, що до цього часу зможуть створити на планеті колонію, яка зможе функціонувати без втручання з Землі.
“Ми подорожуємо до Марсу. Через декілька десятків років, НАСА зробить кроки на шляху до встановлення людської присутності за межами планети Земля, і йдеться не лише про візити, а про проживання”, – цитує видання агенцію.
НАСА визнає, що ця ініціатива потребує багато ресурсів та новітніх технологій, проте порівнює її з розміщенням перших поселень у Північній Америці.
“Ми знаємо, що всім цим викликам знайдеться вирішення, окрім цього, вже є стратегія, яка вдосконалить можливості їх подолання на шляху до розширення людської присутності у космосі”, – запевняють в агенції.
Варто зазначити, що НАСА – не єдині, хто переслідує таку амбітну мету. Нідерландьска організація вже заявила про те, що створить перше поселення людей на Марсі до 2027 року. Побачимо, хто здобуде пальму першості.
Підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС