Росія і ЄС домовилися про дослідження Місяця

Росія і ЄС домовилися про дослідження Місяця

  • 18 жовтня 2015


EPA

Космічні агентства ЄС та Росії уклали угоду про серію запусків безпілотних апаратів, які досліджуватимуть Місяць у районі південного полюсу.

Ця серія запусків повинна завершитися пілотованим польотом, а у більш віддалені плани входить створення в цьому районі супутника Землі постійного жилого поселення.

Перший апарат нового покоління, який вже отримав назву “Луна-27”, планують відправити через п’ять років. Він займатиметься пошуками води та інших мінеральних ресурсів, з яких можна буде виробляти кисень і ракетне паливо.

Цей апарат готується до запуску російським космічним агентством “Роскосмос”, однак тепер до його підготовки долучаться і фахівці з Європейського космічного агентства (ЄКА).

Нещодавно призначений директором ЄКА Йоханн-Дітріх Вернер заявив, що одним з основних напрямків діяльності його агентства стане міжнародний проект по створенню постійної бази на зворотному боці Місяця.

Апарат “Луна-27” планується посадити на краю великої низовини Айткена біля Південного полюсу.

У цьому районі є кратери, на дно яких ніколи не заглядає сонце. Вони вважаються одними з найхолодніших місць у Сонячній системі. Вчені розраховують, що в них могли зберегтися величезні поклади кометного льоду та інших матеріалів, що були у газопиловій хмарі, з якої сформувалися планети.

EPA

Десь так може виглядати Місячна база на зворотному боці Місяця

Російські плани

Росія планує здійснити пілотовану висадку на Місяць до 2030 року, заявив у четвер президент Ракетно-космічної корпорації (РКК) “Енергія” Володимир Солнцев на 66-му Міжнародному астронавтичному конгресі в Єрусалимі.

“Пріоритетним напрямком пілотованих програм для Росії в найближчі 10-20 років є дослідження Місяця. У Росії розробляється перспективний транспортний корабель нового покоління, найближчим часом почнеться розробка інших елементів місячної програми. Пілотовану експедицію на поверхню Місяця планується здійснити до 2030 року”, – розповів пан Солнцев.

EPA

Голландські інженери створили прототип нового місяцеходу, який може зайнятися пошуками води на Місяці в найближчі роки

У прес-релізі корпорації наголошується, що при цьому має сенс об’єднання зусиль з провідними космічними державами.

“На рівні космічних агентств зроблено висновок про доцільність створення міжнародної навколомісячної платформи, яка може бути корисною при реалізації місячної програми, а також на шляху до астероїдів і Марса”, – наголосив президент корпорації.

РКК “Енергія” з 2009 року розробляє новий пілотований корабель, призначений, у тому числі, для польотів на Місяць. Очікується, що він замінить кораблі серії “Союз” і зможе доставляти до шести осіб на низьку навколоземну орбіту або до чотирьох – до Місяця. Спочатку планувалося, що перший безпілотний запуск відбудеться у 2015 році, а пілотований – у 2018-му. Потім терміни змінили відповідно на 2021 і 2023 роки. Європейський внесок

ЄКА та її промислові партнери наразі працюють над створенням нової системи керованого спуску і посадки на Місяць, яка дозволить набагато більш точно оцінювати перспективні для роботи людини ділянки місячної поверхні, ніж це було на початку 70-х років. Система, що отримала назву “Пілот”, заснована на лазерній схемі наведення і постійному аналізі зображень, які отримують бортові камери.

EPA

При будівництві місячної бази ймовірно будуть використовуватися технології тривимірного друку компонентів з місячних матеріалів

Європейські фахівці також займаються проектуванням нової місячної бурильної установки, яка зможе бурити на глибину до 2 метрів і отримувати проби твердих порід і водяного льоду. Як повідомив головний інженер проекту Річард Фізакерлі, такі зразки льоду можуть виявитися твердіше залізобетону, і тому бурильна установка повинна володіти високою міцністю.

ЄКА також готує до установки на борту “Місяця-27” мінілабораторії ProSPA.

Вона буде нагадувати лабораторію, створену для посадкового апарата “Філи”, що висадився на поверхню комети 67P торік. Однак лабораторія ProSPA шукатиме в першу чергу мінерали, з яких у місячних умовах можна буде добувати воду, кисень та інші матеріали, необхідні для життя на природному супутнику Землі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *