Головна мета спільної роботи – створення нових робочих та розвиток малого і середнього підприємництва
5 листопада в Краматорську відбулося установче засідання щодо розробки та обговорення Положення про робочу групу з питань прогнозування ринку праці та розвитку малого підприємництва у Донецькій області під головуванням т.в.о. заступника голови Донецької облдержадміністрації Віктора Андрусіва. Участь в засідання взяли директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко, керівники департаментів економіки, інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин, соціального захисту населення, освіти і науки, розвитку базових галузей промисловості, управління у справах сім`ї та молоді Донецької облдержадміністрації, управлінь пенсійного фонду, статистики.
Також учасниками заходу стали лідер «Центру моніторингу ринку праці» ВГО ВАКУ Олексій Зволінський, регіональний координатор в області проекту ПРООН «Економічне та соціальне відновлення Донбасу» Іван Мукомел, віце-президент, директор центру розвитку малого та середнього підприємництва Донецької торгово-промислової палати Олексій Ануфрієв, керівник Центру соціального партнерства та лобіювання Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Панцир та представник волонтерської організації «SOS-Краматорськ» Олександр Ворошков.
Віктор Андрусів, розпочинаючи засідання робочої групи наголосив, що є метою спільної роботи: «Це по-перше, безпосередньо створення нових робочих місць в Донецькій області, а по-друге – створення сприятливого регулятивного середовища для інвестицій, розвитку малого та середнього підприємництва». Заступник губернатора, коментуючи перспективні цілі на наступний рік зазначив: «Необхідно за наступний рік розбудувати можливість створення інформаційного продукту, який би був спрямований на орієнтацію пересічної людини на майбутні тенденції, допомогти їй зорієнтуватися у світі професій та сферах самозайнятості».
Олексій Зволінський, лідер «Центру моніторингу ринку праці» ВГО ВАКУ, визначаючи мету створення та функціонування робочої групи з питань прогнозування ринку праці та розвитку малого підприємництва у Донецькій області зазначив: «На часі, мова йде про створення альтернативних можливостей у створенні робочих місць. Ми маємо визначити виконавців, які будуть здійснювати прогноз потреб ринку праці регіону, залучати інвесторів».
Сергій Панцир, керівник Центру соціального партнерства та лобіювання Національного університету «Києво-Могилянська академія», розкрив концепцію створення «білої книги» регіону, яка запропонує конкретні кроки в прогнозуванні ринку праці та створенні робочих місць, альтернативні варіанти цих процесів.
Під час засідання були визначені цілі та завдання робочої групи, формат її роботи.
За інформацією Донецького обласного центру зайнятості