Єгипет та Росія сперечаються із Заходом про катастрофу А321
Єгипет та Росія сперечаються із Заходом про катастрофу А321
- 5 листопада 2015
Reuters
Одразу кілька розвідслужб намагаються зрозуміти причини аварії рейсу А321
Влада Єгипту та Росії закликає обережно ставитися до заяв про те, що російський літак рейсу А321 розбився через вибуховий пристрій на його борту.
У Кремлі такі теорії назвала “спекуляцією”, а Єгипет наголосив, що наразі немає свідчень, які б їх підкріплювали.
Водночас представники розвідки Британії та США припускають, що авіалайнер підірвали.
А прем’єр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що хоча на даний момент немає повної впевненості в тому, що рейс А321 російської авіакомпанії “Когалимавіа” був підірваний, але “виглядає все більш ймовірно, що сталося саме це”.
Раніше бойовики “Ісламської держави” заявили, що саме вони причетні до катастрофи.
Аеробус російської компанії “Когалимавіа” розбився 31 жовтня у пустелі на Синайському півострові в Єгипті через 23 хвилини після злету у Шарм-еш-Шейху. Загинули всі 224 людини, які були на борту (зокрема четверо громадян України). Це найбільша авіакатастрофа в історії російської авіації.
“Передчасні заяви”
AFP
Міністр закордонних справ Британії Філіп Хеммонд зазначив, що уряд проаналізував всю наявну інформацію щодо авіакатастрофи, зокрема й заяви ісламістів, та дійшов висновку, що існує “серйозна можливість” того, що літак справді зазнав аварії через дії бойовиків.
Втім речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав такі заяви передчасними.
“Теорії про те, що сталося та що спричинило інцидент можуть озвучуватися лише слідством”, – розповів він журналістам.
А міністр цивільної авіації Єгипту Хоссам Камаль відзначив, що слідчі “наразі на мають свідчень чи даних, які б підтверджували цю теорію”. Слідство проводить Єгипет за участю акредитованих представників Росії (держави-оператора), Ірландії (держави реєстрації), Франції (держави-розробника авіалайнера) i Німеччини (країни-виробника).
“Ми не хочемо поспішати з висновками. Ми так само занепокоєні, як і всі. Ми хочемо знати причини того, що сталося”, – розповів ВВС президент Єгипту Абдель Фаттах Сісі.
“Розслідування буде повністю прозорим, нам немає чого приховувати”, – додав єгипетський лідер.
Раніше він назвав пропагандою всі заяви “Ісламської держави” про причетність бойовиків до катастрофи.
Реакція Британії
Getty
Девід Кемерон другий день поспіль скликає засідання надзвичайного урядового комітету “КОБРА”
Британська влада у середу тимчасово призупинила всі рейси між аеропортами Великої Британії і єгипетським містом Шарм-еш-Шейх. Зараз вживаються заходи для евакуації з міста британських туристів. У Єгипет вилетіла група британських експертів для оцінки ситуації в аеропорту.
Філіп Хеммонд відзначив, що наразі тривають переговори з авіакомпаніями та владою Єгипту щодо додаткових перевірок для літаків, які направляються у Британію. Він наголосив, що британська влада пішла на рішення про призупинення рейсів “дуже неохоче”.
Британський прем’єр Девід Кемерон відзначив, що версія про вибух на літаку стає все більш правдоподібною.
Він додав, що необхідно зміцнити систему безпеки в аеропорту Шарм-еш-Шейха, звідки вилетів рейс А321.
За його словами, він шкодує, що єгиптяни, які залежать від іноземного туризму, постраждають економічно від рішення Лондона припинити всі польоти в Шарм-еш-Шейх, але підкреслив, що для нього безпека своїх громадян понад усе.
Кемерон сказав, що пізніше у четвер він подзвонить президенту Росії Володимиру Путіну.
Тим часом представник міністерства закордонних справ Єгипту заявив, що рішення припинити польоти було прийнято Лондоном в односторонньому порядку, без консультацій з Каїром.
Тепловий спалах
AFP
Рятувальники обстежили територію площею 33 кв. км у районі катастрофи А321 в Єгипті, повідомив в четвер тимчасово виконувач обов’язків начальника Національного центру управління в кризових ситуаціях МНС Росії Олексій Смірнов.
Напередодні єгипетська влада повідомила, що мовний самописець з кабіни пілотів літака пошкоджений, тому потрібно багато зусиль для записів звідти. Однак слідчим все ж вдалося отримати дані з параметричного бортового самописця, який фіксує польотну інформацію. Зараз ця інформація аналізується.
У вівторок преса США повідомила, що американський військовий супутник зареєстрував “тепловий спалах” над Синаєм під час аварії А321.
Подібний спалах міг викликати вибух бомби, однак так само це міг бути наслідок вибуху паливного бака або одного з двигунів літака.