У Росії побачили змову в допінговому скандалі
У Росії побачили змову в допінговому скандалі
- 10 листопада 2015
epa
Міністр спорту РФ Віталій Мутко заявив, що Росія ніколи не замовчувала проблем з допінгом серед спортсменів
Російські спортивні функціонери відкинули звинувачення комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), яке запропонувало дискваліфікувати російську Федерацію легкої атлетики, хоча поки і не відповіли майже ні на один пункт обвинувачення по суті.
Російські політики запідозрили антиросійську змову.
Міністр спорту Росії Віталій Мутко, якого голова комісії Річард Паунд публічно запідозрив щонайменше в обізнаності про масове приховування позитивних допінг-проб російських легкоатлетів, заявив, що Росія ніколи не замовчувала проблем з допінгом, але звинувачувати державні структури у вчинках окремих спортсменів неправомірно.
У доповіді заявили, що московська антидопінгова лабораторія під керівництвом Григорія Родченкова знищила 1417 допінг-проб перед приїздом інспекції Всесвітнього антидопінгового агентства.
Віталій Мутко сказав агенції “Інтерфакс”, що WADA знала про знищення проб, хоча з подальших його роз’яснень випливає, що агентство не давало вказівок знищити проби.
“Це робилося з відома WADA, яке спустило циркуляр. Там є процедура, спустили: “З такого-то моменту проби збережіть”. Щодо інших не було вказівок, і вони були знищені”, – пояснив пан Мутко.
Григорій Родченков в бесіді з ВВС не відкинув напряму звинувачення комісії WADA, а пообіцяв відповісти на них пізніше.
“Це тільки думка незалежної комісії. Я дам повний звіт. Всі ці звинувачення були мені відомі й раніше, і я дам на них розгорнуту відповідь”, – сказав пан Родченков ВВС, додавши, що він діяв “в повній відповідності з міжнародними стандартами роботи (антидопінгових) лабораторій”.
Мутко: “Припинимо фінансувати”
Це тільки думка незалежної комісії. Я дам повний звіт. Всі ці звинувачення були мені відомі й раніше, і я дам на них розгорнуту відповідьГригорій Родченков, голова московської антидопінгової лабораторії
Міністр Мутко пообіцяв, що Росія перекладе та вивчить доповідь, після чого дасть відповідь на всі звинувачення. Крім того міністр заявив, що у відповідь на такі звинувачення РФ може припинити фінансування антидопінгових програм в країні.
“Якщо треба всю цю систему закрити, то ми із задоволенням закриємо. Припинимо платити внески, припинимо фінансувати Російське антидопінгове агентство, Московську антидопінгову лабораторію. Тільки заощадимо гроші. Але що б ми не робили -… всі погано”, – цитує пана Мутка агенція “Інтерфакс”.
Керівник Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) Микола Камаєв в бесіді зі спортивним підрозділом агентства “Росія сьогодні” назвав доповідь комісії непрофесійною та нелогічною.
“На адресу РУСАДА прозвучало звинувачення в тому ключі, що спортсменів попереджали заздалегідь, проби підмінялись, з цього робиться висновок, що ми цілком залежимо від мінспорту. Але у мене не дуже в’яжеться вся ця історія з тим, що хтось в мінспорті, Віталій Леонтійович (Мутко) давав особисті вказівки, у кого брати (проби), а у кого не брати. Не бачу логіки”, – цитує агентство пана Камаєва.
Комісія вважає, що представники РУСАДА разом з керівництвом антидопінгової лабораторії отримували від спортсменів хабарі за те, що приховували позитивні допінг-проби.
Нове керівництво федерації
Керівник Всеросійської федерації легкої атлетики Вадим Зеліченок сказав, що нове керівництво федерації, яке прийшло лише цьогоріч, не причетне до приховування випадків вживання допінгу.
“РУСАДА найбільше проб бере у легкоатлетів, так, позитивні випадки є, але це не політика федерації, це бажання ризикнути окремих тренерів, окремих спортсменів. Не бачу, як можна довести, що це політика федерації. З тих пір, принаймні, як я і (головний тренер збірної Росії з легкої атлетики) Юра Борзаковський прийшли до керівництва, ми оголосили про нульову толерантність (до допінгу). Жодному тренеру, спортсмену винятків не було. Наше молоде покоління – це спортсмени та тренери, які йдуть іншим шляхом”, – цитує пана Зеліченка “Росія сьогодні”.
В інтерв’ю агенції ТАСС пан Зеліченок допустив, що до нього могли бути “якісь випадки потурання”.
Голова Федерального медико-біологічного агентства Володимир Уйба назвав доповідь незалежної комісії “провокацією”, яка влаштована з метою “спровокувати і скомпрометувати Росію”.
“Щоб дискваліфікувати, потрібно пройти процедуру. Однієї голослівної заяви зовсім недостатньо … Для того щоб це мало законну силу, не потрібно виступати в інтернеті, а потрібно пройти процедуру і дати результат. А робити голослівні заяви перед Олімпіадою – це чергова дискредитація з метою просто завдати шкоди Росії, не більше”, – сказав пан Уйба “Росії сьогодні”.
Віталій Мутко і Володимир Уйба також говорили в понеділок про те, що допінг-проби у російських спортсменів за кордоном беруть працівники WADA.
AFP
Декілька депутатів Держдуми РФ, які мають відношення до спорту, сказали, що доповідь комісії це прояв антиросійської політики Заходу.
Єдинорос Василь Шестаков, який займався боротьбою разом з Володимиром Путіним та написав книгу “Вчимося дзюдо з Володимиром Путіним”, сказав журналістам, що звинувачення комісії – це частина загального “нагнітання обстановки навколо Росії”.
“По-перше, зрозуміло, що ситуація з вживанням допінгу і різними порушеннями характерна не лише для Росії – це поширене і в інших країнах. Тому такий різкий випад на адресу Росії я пов’язую з тим, що зараз нагнітається обстановка навколо нашої країни в цілому і в спорті зокрема”, – цитує пана Шестаков агенція ТАСС.
На думку депутата, опонентів Росії дуже турбує те, що країна добре організувала і провела різні змагання, а скоро ще й прийме Олімпіаду.
“Звичайно, це викликає деяку печію у наших політичних опонентів. У результаті вони стали не тільки висувати більш жорсткі вимоги до російських спортсменів, але й, я цілком це допускаю, – пішли на підтасовування фактів. Чи не змогли підкопатися під заслужено довірений Росії мундіаль – так вирішили зайти з іншого боку”, – припустив депутат.
Колега Шестакова та екс-чемпіон світу з боксу Микола Валуєв теж натякнув на підступи закордону. На питання агенції ТАСС, в чиїх інтересах могла виступити антидопінгова комісія, пан Валуєв відповів: “Це ж з області конспірології … так в інтересах будь-яких країн, з якими ми суперничаємо на терені легкої атлетики. Візьміть кожного першого функціонера WADA – їх місце проживання, зіставте, і ви можете отримати приблизний результат”.
Член комітету Держдуми у закордонних справах, олімпійська чемпіонка Світлана Журова заявила “Інтерфаксу”, що пропозиція комісії WADA про те, щоб Міжнародна федерація легкої атлетики відсторонила від змагань легкоатлетів Росії, незаконна.
“До того ж має бути доведено, що порушення здійснювала федерація, а не окремі спортсмени”, – сказала пані Журова.
Getty
Комісія Всесвітнього антидопінгового агентства рекомендувала Міжнародній асоціації легкоатлетичних федерацій дискваліфікувати Всеросійську федерацію легкої атлетики за систематичні порушення, пов’язані із застосуванням допінгу спортсменами.
У тому випадку, якщо роботу національної легкоатлетичної федерації визнають неправомірною, спортсмени з Росії не зможуть взяти участь у літніх Олімпійських іграх 2016 року, які пройдуть в Ріо-де-Жанейро.
У звіті комісії сказано, що московську антидопінгову лабораторію слід позбавити ліцензії, оскільки вона не може “працювати незалежно”. При цьому члени комісії звинувачують ФСБ Росії у “прямому залякуванні і втручанні” у роботу антидопінгової системи.
Доповідь WADA заснована на результатах власного розслідування, яке почали після виходу на німецькому телебаченні в грудні 2014 року фільму про те, як російські легкоатлети масово вживають допінг. Автори фільму звинуватили також Міжнародну асоціацію легкоатлетичних федерацій в приховуванні зловживань з боку Росії.
Інтерпол в понеділок заявили, що згоден бути координатором міжнародного розслідування про застосування допінгу і корупції в легкій атлетиці.