За один день більше 600 переселенців отримали послуги державної служби зайнятості Донецької області
Більше 600 переселенців отримали профорієнтаційні послуги державної служби зайнятості Донецької області під час проведення щомісячного загальнообласного інформаційно-консультаційного заходу. Міськими та районними центрами зайнятості області було проведено 41 захід, серед яких 4 виїзні до місць перебування ВПО, 7 психологічних тренінгів, 8 днів відкритих дверей центрів зайнятості, 15 семінарів для безробітних ВПО, презентації роботодавця, послуг з профнавчання та курсів навчання тощо.
Зокрема, в м. Краматорську була проведена низка заходів: День відкритих дверей центру зайнятості в координаційному центрі допомоги переселенцям, презентація послуг з профнавчання для ВПО, тренінг для осіб, які мають тривалу перерву в роботі «Людина в період тривалої життєвої кризи», профінформаційний семінар «Легальна зайнятість».
У м. Слов’янську були проведені презентація роботодавця КП «Водозниження», тренінг для ВПО за участю психологів-волонтерів та інформаційно-консультаційний захід «Під одним дахом».
В Артемівському міському центрі зайнятості для був проведений тренінг «Подолання стресу в складних життєвих ситуаціях». Тренінг проводила психолог Філії компанії «Людина в біді» в Україні, що є відокремленим підрозділом Чеської неурядової організації Суспільно корисне товариство «Людина в біді» Юлія Макогон.
Першотравневим районним центром зайнятості була проведена зустріч в штабі громадської організації «Азовський патріот» та інформаційний семінар з ВПО в Управлінні соціального захисту населення.
Фахівці Мар’їнського районного центру зайнятості провели міні-ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості на замовлення роботодавців ТОВ Агрофірма «Світанок», ТОВ «Центральна збагачувальна фабрика» «Курахівська», Відокремлений підрозділ «Курахівська ТЕС» ТОВ «ДТЕК Східенерго».
Фахівці Дружківського та Макіївського міських центрів зайнятості відвідали Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги, що зараз знаходиться у м. Дружківка. «Зараз під опікою Центру знаходяться 14 переселенців, – розповідає його директор Ірина Дьоміна. – Серед них: пенсіонери, жінки, які виховують малолітніх дітей, інваліди. Мінімальне джерело доходів у вигляді пенсій, соціальних виплат є у кожного, але багатьох цікавить можливість додаткового заробітку. Тому інформація центру зайнятості щодо актуальних вакансій є дуже доречною». Крім вакансій учасникам виїзної акції були надані консультації з питань застосування законодавства, державних гарантій та соціальних послуг.
В інформаційно-консультаційних заходах служби зайнятості взяли участь більш ніж 600 внутрішньо переміщених осіб, з якими проводилася роз’яснювальна робота щодо їх соціальної та економічної адаптації у місці тимчасового проживання, здійснювався моніторинг психологічної адаптації вимушених переселенців з метою виявлення можливих проблем та попередження ознак дезадаптації, надавалися консультації та психологічна підтримка, вирішувалися питання працевлаштування.
За інформацією Донецького обласного центру зайнятості