Допінговий скандал: чи поїде Росія на Олімпіаду-2016?

Допінговий скандал: чи поїде Росія на Олімпіаду-2016?

  • 13 листопада 2015


Reuters

Скандал із допінгом поставив під сумнів участь російських атлетів в Олімпіаді 2016 року

Всеросійська федерація легкої атлетики (ВФЛА) подала у Міжнародну асоціацію легкоатлетичних федерацій (IAAF) докладний звіт, сподіваючись, що це допоможе російським спортсменам уникнути заборони на участь в Олімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Звіт містить відповідь на звинувачення Росії у використанні “допінгу на державному рівні”, які у своїй незалежній доповіді виклала Всесвітня антидопінгова агенція (ВАДА).

Звіт Росії обговорюватимуть в IAAF у п’ятницю, і тоді ж, можливо, ухвалять остаточне рішення щодо участі російських легкоатлетів в Олімпійських іграх, яке оприлюднять трохи пізніше.

“У нашому звіті, направленому в IAAF, ми погодилися із деякими заявами ВАДА, – заявив виконувач обов’язків президента ВФЛА Вадим Зеліченок. – Однак ми пояснили, що всі ці порушення відбувалися за часів колишнього керівництва Всеросійської федерації легкої атлетики”.

AP

Володимир Путін і Віталій Мутко закликають не карати “спортсменів із чистим сумлінням”

Натомість міністр спорту Росії Віталій Мутко заявив, що Москва не бойкотуватиме наступні Олімпійські ігри, якщо російським легкоатлетам заборонять брати в них участь.

“Росія проти бойкоту, – заявив пан Мутко. – Росія проти втручання політики у спорт”.

ВАДА стверджує, що Олімпійські ігри в Лондоні 2012 року “саботували повною бездіяльністю” щодо атлетів, яких підозрювали у вживанні допінгу. І до цього, заявляє ВАДА, причетна IAAF, колишній президент якої, Ламін Діак, перебуває під слідством французької поліції.

Доповідь ВАДА також містить рекомендацію довічно дискваліфікувати п’ятьох спортсменів і п’ятьох тренерів, які причетні до скандалу із допінгом.

Кремль відкинув ці звинувачення, назвавши їх безпідставними, але президент Путін дав розпорядження провести розслідування за цими фактами.

При цьому і пан Мутко, і пан Путін закликали дозволити російським атлетам продовжити виступи, стверджуючи, що тотальна заборона несправедливо покарає невинних спортсменів.

“Це буде болісним для спортсменів із чистим сумлінням, які могли б брати участь у змаганнях, це по-перше, – заявив пан Мутко. – А по-друге, це суперечить самому духу статуту ВАДА. Комісія сама визнає це у своїй доповіді. Йдеться про захист спортсменів із чистим сумлінням”.

EPA

Остаточне рішення залишається за IAAF, навіть МОК не в змозі вступитися за російських атлетів

В середу президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявив, що його організація не має права заборонити країнам брати участь в Олімпійських іграх, і це питання цілком перебуває в компетенції IAAF.

Під час холодної війни США та їхні союзники бойкотували Олімпійські ігри 1980 року в Москві на знак протесту проти введення радянських військ до Афганістану.

Натомість СРСР і його союзники відмовилися від участі в Олімпійських іграх у Лос-Анджелесі чотири роки потому.

У доповіді ВАДА згадується також лабораторія в Лозанні, яка знищила 67 зразків, надісланих Москвою для тестування, зробивши “необґрунтовані висновки”, що ці зразки вже повністю вивчені.

У лабораторії заперечують своє недбальство або навмисне знищення зразків, і наполягають, що зразки були знищені “згідно з процедурами, схваленими ВАДА”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *