Під час загальнообласної акції «Під одним дахом» в Донецькій області 11 листопада соціальні послуги отримали 680 осіб соціально вразливих категорій населення

З липня 2015 року службою зайнятості області було проведено 19 інформаційно-консультаційних заходів «Під одним дахом» за участю понад 12 тис. громадян з категорії соціально вразливих (внутрішньо переміщені особи, демобілізовані учасники АТО, інваліди, молодь та ін.).

Кожної середи до заходу залучалися соціальні партнери служби зайнятості: відділів освіти, охорони здоров’я, молоді та спорту, пенсійного фонду України, військового комісаріату, управління держпраці, соціального захисту населення, громадські організації, волонтери.

Традиційно захід був багатолюдний, оскільки громадяни мають можливість в одному місці одразу отримати соціальні послуги та кваліфіковані консультації від працівників будь-яких структур, що опікуються проблемами соціально вразливих категорій населення.

Цього дня відвідувачів турбували питання працевлаштування, компенсації безробітній внутрішньо переміщеній особі (далі – ВПО) фактичних транспортних витрат на переїзд до іншої адміністративно-територіальної одиниці місця працевлаштування, можливості професійного навчання, перерахунку пенсії за віком, отримання довідки щодо реєстрації ВПО, відшкодування витрат на проживання для ВПО, можливість отримання допомоги по догляду за батьками-інвалідами та багато інших.

До фахівців Артемівського міського центру зайнятості звернулася молода мати-одиначка, переселенка з м. Дебальцеве. За медичними показниками жінці була необхідна термінова операція, але через брак коштів, відсутність можливості залишити дітей на цей час вона гаяла дорогоцінний час. За сприянням фахівців центру зайнятості в рамках заходу відбулась зустріч з представниками відділу освіти та монітором управління верховного комісаріату ООН в справах біженців та переселенців по Артемівську, Часів Яру, Соледару, Сіверську, які допомогли дівчині. Діти тимчасово влаштовані в цілодобовий дитячий дошкільний заклад м. Артемівська, а матері за підтримки організації «Лікарі без кордонів» знайшли можливість допомогти ліками та коштами на лікування.

Ще за допомогою звернувся молодий чоловік з місць позбавлення волі. Так вийшло, що він втратив житло – воно залишилось на неконтрольованій території. За допомогою інформаційного ресурсу центру зайнятості фахівці підібрали йому вакансію, сумісно з волонтерськими організаціями і Управлінням праці та соціального захисту населення підшукали йому тимчасове житло (гуртожиток), допомогли з оформленням документів. І таких прикладів чимало.

У смт. Володарське старший державний ревізор-інспектор сектору доходів і зборів фізичних осіб Володарського відділення Мангуської ОДПІ підготувала корисну і цікаву інформацію щодо реєстрації фізичної особи-підприємця, вибору системи оподаткування та розрахунку податків. Для прикладу були розглянуті конкретні випадки. Крім цього надавалися інформаційні та консультаційні послуги щодо порядку оформлення трудових договорів фізичними особами-підприємцями з найманими працівниками.

Враховуючи особливі потреби та життєві ситуації категорій громадян, фахівці центру зайнятості та представники соціальних служб міста допомагають у пошуку роботи, психологічній підтримці та всебічній адаптації, надають відповіді на порушені питання.

За інформацією Донецького обласного центру зайнятості

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *