В Краматорську відбулась зустріч представників ОБСЄ з керівництвом області
У четвер, 12 листопада, в інформаційному центрі Донецької обласної державної адміністрації відбулася зустріч представників ОБСЄ з речниками Донецької ОДА. На чолі з президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Ілккою Канервою і першим заступником очільника області Євгеном Вілінським учасники розглянули шляхи координування роботи міжнародних організацій та питання стосовно стабільності в регіоні.
У ході зустрічі т.в.о. заступника голови держадміністрації Віктор Андрусів поділився з представниками ОБСЄ ідеєю інтерактивної карти, яка допомагала би міжнародним організаціям і владі координувати допомогу тимчасово переміщеним людям.
«Одним із пунктів програми для переміщених осіб ми передбачаємо створення Ради донорів з метою кращої координації зусиль. Є дуже велика прогалина в тому, що ми погано координуємо свої зусилля: адміністрація щось робить, і окремо кожен донор щось робить. Часто це призводить до подвоєння зусиль», – пояснив Віктор Андрусів.
Представники організацій також розглянули гостре питання щодо надання гуманітарної допомоги тимчасово окупованим територіям. Українська влада зі свого боку не створює перешкод для перетину блокпостів міжнародними гуманітарними конвоями. Та, як зазначив Євген Вілінський, подекуди сепаратисти перешкоджають транспортуванню гуманітарної допомоги на окуповані території через те, що благодійні організації не пройшли реєстрацію в структурах так званої «ДНР». «Російська поведінка в плані гуманітарного конвою – головний біль усієї міжнародної спільноти», – підтвердив Ілкка Канерва.
Щодо політичного клімату на Донбасі Євген Вілінський нагадав, що Росія довгий час мала інформаційний та індустріальний вплив на території Східної України. Ці фактори сформували великий відсоток населення, який позитивно ставиться до Росії. За даними Андрусіва, близько 70% населення продовжують дивитись російське телебачення.
«Чим більше Європи буде на місцях, тим швидше будуть змінюватись настрої в європейський бік. Водночас це не повинна бути лише роздача гуманітарної допомоги у вигляді пайків чи матеріальних цінностей. Це мають бути і освітні програми, які будуть спрямовані на молодь, це повинні бути сучасні комунікаційні платформи, а також програми обмінів та програми спільного бізнесу», – наголосив Євген Вілінський.
Підсумовуючи результати зустрічі Ілкка Канерва зазначив, що ОБСЄ прагне співпрацювати з українською владою в ефективний спосіб, тому інтерактивність дуже важлива. Обласна державна адміністрація проробила надзвичайну роботу для того, щоби показати ОБСЄ дійсну картину того, що відбувається у Донецькій області.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації