Огляд ЗМІ: напади в Парижі можуть зблизити Путіна та Обаму
Огляд ЗМІ: напади в Парижі можуть зблизити Путіна та Обаму
- 18 листопада 2015
epa
У середу, 18 листопада, іноземні видання пишуть про можливе зближення між Росією і Заходом через боротьбу з тероризмом, про гімн Франції, про успішну гру української команди проти Словенії та про нові екранізації історії про Робін Гуда.
Знову союзники?
Схоже, що “Захід готовий на деякий час забути про протиріччя з Росією щодо України” на тлі спільної загрози з боку угруповання ІД, що зближує сторони, вважають оглядачі Financial Times.
17 листопада президент Росії Володимир Путін наказав російським військам координувати дії з французькими загонами як з “союзниками” щодо спільного плану по Сирії. Це вказує на більше зближення сторін, яке відбувається після паризьких терактів та падіння російського літака над Єгиптом, пишуть журналісти.
Заклики щодо “широкої коаліції” проти ІД, які пан Путін озвучує ще з вересня, тепер мають шанс бути реалізованимиFinancial Times
“Заклики щодо “широкої коаліції” проти ІД, які пан Путін озвучує ще з вересня, тепер мають шанс бути реалізованими разом з його надією послаблення ізоляції Москви через військове вторгнення останньої в Україні минулого року,” – додають автори.
(Росія заперечує свою участь у подіях на сході України. – Ред.)
“Росіяни шукали сигнали більшої прихильності західних країни”, – видання цитує аналітика Дмитра Треніна.
Франція і США критикували Росію за бомбардування в Сирії помірної опозиції, а не ІД. Проте стратегія Франції перебуває під тиском після нападів у Парижі, зазначають автори
“Росіяни – частина проблеми, а тому і частина вирішення проблеми у регіоні, – вважає аналітик Ален Колдфі. – Це означає, що Асад може отримати більше часу для передачі влади”.
Видання цитує експерта з Канади Пьотра Дуткєвіча, який вважає, що Росія, Франція і США можуть “за кілька днів” досягти згоди “щодо поділу праці”. Проте, на його думку, надії Москви щодо широкої коаліції не будуть реалізовані.
Гімн про “чорну кров” ворогів
International New York Times розповідає про те, як французький гімн “Марсельєза” лунав усюди впродовж останніх днів на підтримку країни, яка постраждала від нападів минулої п’ятниці. Видання також розповідає про неоднозначність слів французького гімну.
AFP
Прапор Франції на Меморіалі жертвам 9/11 у Нью-Йорку
Гімн лунав у Метрополітен-опері в Нью-Йорку, у музичних закладах у Філадельфії, в Чикаго і Детройті. Мусульманські лідери заспівали його у Парижі на одному з місць, де стався напад. У Лондоні, на дружньому матчі між Англією і Францією, фанати обох команд виконали гімн перед початком гри. Його можна було чути перед початком спортивних заходів у США і Канаді.
“Це запальний гімн, проте, і це можуть підтвердити франкофони, його навряд чи можна назвати піснею миру. Його найбільш кровожерливий рядок закликає проливати “чорну кров” ворогів, – пише видання. – Протягом років видатні французькі громадяни, включно з колишньою першою леді Даніель Міттеран у 1992 році, закликали переписати його найбільш войовничі рядки”.
“У “Марсельєзи” є два боки, – зазначає французький науковець Мішель Вовель. – З одного боку, це революційна руна, що звеличує не лише свободу, але й цінності нового світу. З іншого боку – це пісня війни, яка відбиває рішучість, яку подекуди асоціюють з кровопролиттям, а також патріотичні настрої нації, що багато воювала”.
Солодка помста
Цей результат також став солодкою помстою для УкраїниIrish Times
“Ярмоленко рятує знервовану Україну”, – так ірландська газета Irish Times пише про нічию у грі України зі Словенією і вихід української команди у фінальну частину чемпіонату Євро-2016, фінальний матч якого має відбутися 10 липня у Франції.
Україна потрапила до фінальної стадії після “нервового” матчу, який завершився з рахунком 1:1 і в результаті якого українська команда отримала загальну перевагу з рахунком 3:1 за підсумком двох матчів, пише газета.
“Цей результат також став солодкою помстою для України після того, як у відбіркових матчах до Євро-2000 Україна за сумою двох матчів програла команді Словенії 3:2”, – відзначає видання.
Робін Гуд у кіно
Британське видання Nottingham Post у своїй статті розповідає про місцевого “легендарного злочинця” Робіна Гуда та його популярність серед кінопродюсерів у всьому світі.
Усе почалося у 1908 році з німого короткометражного фільму “Робін Гуд і веселі хлопці”. Відтоді легендарного героя можна було бачити у понад 50 фільмах і численних серіалах, пише видання.
Світовий феномен Робіна Гуда не знає аналогів, пише газета.
Скоро на великий екран можуть вийти кілька різних версій славнозвісної історії. Студія “Дісней” готує родинну стрічку про героя. Інша версія – це щось на кшталт “Бетмен: початок”, пише газета. А Sony готує стрічку у стилі фільмів “Форсаж” та “Місія неможлива”.
Служба моніторингу ВВС