Японські китобійні судна вирушають на полювання
Японські китобійні судна вирушають на полювання
- 1 грудня 2015
Reuters
На японських китобійних суднах написано “Дослідження”, адже Японія наполягає, що виловлює китів у наукових цілях
Після річної перерви і на тлі міжнародної критики японські китобійні судна відправилися на полювання до Антарктики.
Японія твердить, що її китобійна програма розрахована на наукові цілі. Ця причина є одним із винятків, який, згідно із міжнародними правилами, дозволяє вилов китів.
Проте у 2014 році Міжнародний суд у Гаазі вирішив, що полювання китів у Антарктиці не є науковою діяльністю і має бути припинено.
Активісти кажуть, що вилов китів є негуманним та шкідливим.
Японія ж намагається довести, що популяція китів є достатньо великою, аби виправдати повернення до комерційного видобутку, і каже, що мусить вбивати їх, щоб проводити дослідження.
У 2014-2015 роках Японія заявляла, що поважатиме рішення Міжнародного Суду, і не виловлювала китів у Антарктиці, проте таки продовжила полювання у менших масштабах у Тихому океані.
Японська агенція з питань рибної ловлі заявила у понеділок, що взяла до уваги рішення Міжнародного Суду, і цього року виловить тільки 333 китів у Антарктиці. Це приблизно третина від колишніх обсягів ловлі.
Getty
Японці визнають, що м’ясо китів зрештою опиняється на тарілках, але наполягають, що це є лише побічним ефектом наукових досліджень
Кілька націй, включно із Австралією, яка й порушила справу проти Японії у Міжнародному суді, вже заявили про своє розчарування відновленням полювання, так само, як і активісти природоохоронних організацій.
“Це не є науковим дослідженням, це відкритий комерційний китобійний промисел, який Міжнародний суд проголосив незаконним”, – заявив агенції AFP представник Greenpeace Australia Натаніель Пелль.
Тим часом 8-тонне судно “Нішшин Мару”, а також три менші гарпунні кораблі відпливли із Шімоносекі, що на південному заході Японії.
Мер міста, Томоакі Накао, повністю підтримав відновлення промислу.
“Немає нічого щасливішого за цей день”, – заявив він під час церемонії для корабельних команд перед відплиттям.
Згідно із японською агенцією з рибної ловлі, зазвичай полювання на китів триває від кінця грудня до березня наступного року. Оголошення про відновлення вилову було зроблено лише за кілька днів до відправки кораблів у вівторок.
Міжнародна комісія із вилову китів, яка регулює цей промисел, погодилася на перерву – більш відому як мораторій – на китобійний промисел, починаючи від зими 1985-1986 років. Японія погодилася дотримуватися мораторію, але згодом продовжила вилов китів, пояснюючи це поправкою на наукові дослідження.
Деякі інші нації, які мають традиції полювання на китів, наприклад, Норвегія, наполягають на своїх зауваженнях щодо мораторію.
Є і малі народи, які наполягають, що вилов китів є дозволений за так званою поправкою на “традиції корінних народів”.