Головне в соціальній адаптації інвалідів – повернення до активної трудової діяльності

У Донецькій області кожен 16-й житель регіону – інвалід. У розрахунку на 1000 осіб населення припадає 61 інвалід (у середньому  по Україні – стільки ж).

З початку року до служби зайнятості Донецької області звернулися 1405 безробітних осіб з інвалідністю, працевлаштовані – 371 особа, 250 брали участь у громадських роботах, 151 – пройшли профнавчання, 17 – відкрили власну справу. На сьогоднішній день перебувають на обліку 960 інвалідів.

Донецькою обласною службою зайнятості з початку року було зареєстровано майже 27 тисяч вакансій, у т. ч. для осіб з інвалідністю – 1,1 тисячі. Всі актуальні вакансії, які знаходяться у базі даних Державної служби зайнятості, можуть бути розглянуті як підходящі для працевлаштування осіб з інвалідністю. Все залежить від бажання інваліда і рекомендацій МСЕК.

З 1 до 10 грудня в центрах зайнятості міст та районів Донецької області триває Декада зайнятості для демобілізованих учасників АТО та інвалідів, запланована низка інформаційно-роз’яснювальних заходів.

2 грудня 2015 рокув приміщенні Донбаського міжрегіонального центру реабілітації інвалідів відбувся Ярмарок вакансій та послуг служби зайнятості для осіб з інвалідністю. В роботі Ярмарку взяли участь т.в.о. заступника голови Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Віктор Андрусів, директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко, директор Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації Олена Токарева, представники Громадської організації «Центр громадських організацій «Ми разом».

Також учасниками заходу стали представники 10 роботодавців, управлінь пенсійного фонду та соціального захисту населення міста Краматорська. Особи з інвалідністю мали можливість ознайомитись з вакансіями, що пропонують підприємства Краматорська, Слов’янська, Костянтинівки, Дружківки, отримати консультації психолога, юридичні консультації, пройти профдіагностику, ознайомитись зі всіма видами послуг державної служби зайнятості, а також безпосередньо поспілкуватись з представниками кадрових служб та отримати кваліфіковані відповіді на запитання.

Вперше в рамках Ярмарку вакансій та послуг служби зайнятості фахівцем обласного центру зайнятості та сурдоперекладачем ГО «Центр громадських ініціатив «Ми разом» був проведений тренінг-семінар «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме» для осіб з інвалідністю з вадами слуху та мови. Семінар був адаптований до сприйняття вказаною категорією інвалідів. Фахівці служби зайнятості надали нові знання щодо сучасного підходу до написання резюме та презентації себе роботодавцю.

Також в рамках заходу відбувся експрес-брифінг для ЗМІ на тему: «Працевлаштування демобілізованих учасників АТО та інвалідів».

Інвалідність, як соціальне явище, притаманне кожній державі. На сьогоднішній день рівень осіб з інвалідністю в світі досягає показника більше мільярда осіб або 15%. В Україні особи з інвалідністю становлять понад 2 млн осіб або 6,1% від загальної чисельності населення. Ці дані красномовно свідчать про гостроту і поширеність проблеми інвалідності.

Через наявність проблем зі здоров’ям особи з інвалідністю вимагають прийняття з боку державних і суспільних інститутів спеціальних заходів, спрямованих на забезпечення їх повної та повноцінної участі в житті соціуму нарівні з іншими.

Інвалідність – це проблема не однієї людини, а суспільства в цілому. Працевлаштування інвалідів є вкрай актуальною проблемою, враховуючи той факт, що дуже часто під абсолютно різними причинами їх не працевлаштовують, обмежують у правах, роблять недоступними деякі види діяльності через непристосованість до роботи в них інвалідів. Все це створює додаткову напруженість у суспільстві, робить «непотрібними» величезну чисельність людей. Тому люди з інвалідністю практично позбулися стимулу до праці.

В напрямку пошуку нових підходів до соціальної реабілітації інвалідів активно працює державна служба зайнятості, яка прагне вирішувати питання зайнятості кожного претендента індивідуально і, таким чином, сприяє його поверненню до активної трудової діяльності.

За інформацією Донецького обласного центру зайнятості

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *