Громадян Туреччини переслідують у Росії та окупованому Криму
Десятки тисяч громадян Туреччини, які живуть у Росії, а також і в окупованому Криму, стали об’єктом переслідування, як з боку представників влади, так і звичайних людей, які намагаються помститися за збитий російський літак. Багато робітників, менеджерів і бізнесменів, яких привабив російський будівельний бум минулого десятиліття, нині стикнулися з проявами ворожнечі.
Відразу після збиття турецькими повітряними силами російського бомбардувальника на прикордонній території з Сирією, розгніваний натовп москвичів закидав камінням турецьке посольство в Москві. Далі дії російської держави проти громадян Туреччини стали більш систематичними.
Учасники акції протесту біля посольства Туреччини у Москві. 25 листопада 2015 року
Біля посольства було багато шуму і антитурецьких гасел
Розлючені учасники акції протесту спалили прапор Туреччини
Акція протесту біля посольства Туреччини. 25 листопада 2015 року
У посольство полетіло каміння, кілька вікон було розбито
Поліцейські затримують одного з учасників акції протесту біля посольства Туреччини. 25 листопада 2015 року
Протестувальники біля посольства Туреччини у Москві. 25 листопада 2015 року
Кадр із відео турецького телебачення, на якому палаючий російський бомбардувальник Су-24. Як заявляє влада Туреччини, літак був сбитий після того, як він вторгся у повітряний простір цієї країни, а екіпаж не відреагував на численні попередження турецьких ВПС
Алпаслан Челік (в центрі), заступник командира бригади сирійських тюркмен, тримає в руках частину парашута, що належав одному з членів екіпажу збитого російського літака
Капітан Костянтин Мурахтін, штурман збитого бомбардувальника Су-24 (повернутий спиною), дає інтерв'ю групі російських журналістів на військовій базі Хмеймім у Сирії. Офіцер заявив, що його літак (командир екіпажу загинув) не перетинав повітряний кордон Туреччини
Карта ймовірного маршруту польоту бомбардувальника Су-24. Червона лінія позначає версію турецької сторони, синя – російської
Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу роз’яснює депутатам турецького парламенту ситуацію навколо збитого російського бомбардувальника. 25 листопада 2015 року
◀ ▶ < ▶ || > 1/13 … ⇱ вимкнути підписи вимкнути підписи
Десяткам громадян Туреччини заборонили в’їзд на територію Росії після того, як Росія в односторонньому порядку зупинила безвізовий порядок в’їзду до крани. Скасовані чартерні рейси, російським компаніям заборонено брати на роботу турецьких працівників із наступного місяця.
«Я турбуюся за свою родину. Якщо б я був один, не було б проблем»
Кореспондент Радіо Свобода з Москви поспілкувався з громадянином Туреччини, який працює там в російській компанії, що продає турецьке обладнання для російських будівельних фірм. Він одружений із росіянкою, проте відчуває певний тиск.
«Я турбуюся за свою родину. Якщо б я був один, не було б проблем. Дружина боїться, вона не знає, що може статися. В нас є син і залишається тільки чекати на добрі новини», – зазначив 34-річний Умут.
«Насправді, зараз відбувається відкрите витіснення всіх турків з території Росії»
Крім цього, через конфлікт між двома державами, які роками будували економічні взаємини, страждають і турецькі студенти, вважає кримський журналіст Осман Пашаєв, який працював у Туреччині.
«Ми чуємо офіційні заклики Міністерства освіти Росії про те, що нічого не повинно загрожувати турецьким студентам, але з іншого боку бачимо, як 50 вишів Російської Федерації припинили співпрацю з Туреччиною. Це говорить про те, що ніякого обміну студентами більше не буде. Насправді, наразі відбувається відкрите витіснення всіх турків з території Росії. У той же час немає нічого подібного з громадянами Росії в Туреччині», – зазначає журналіст Осман Пашаєв.
Експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данілов каже, що Росія виробила власну стратегію відносин під час міждержавних конфліктів. Тому тиск на громадян Туреччини у цій федерації – досить очікувана позиція державного механізму Росії.
«У Росії є така некрасива парадигма, коли громадяни або люди етнічного походження країн, з якими виникають конфлікти, стають заручниками ситуації. До них застосовують обмежувальні заходи: їх частіше перевіряють, їх бізнес потрапляє під лупу контролюючих органів, обмежуються їхні пересування», – зазначив Данілов.
«Ляльки окупаційної влади Криму роблять життя тамтешніх громадян Туреччини нестерпним»
Антитурецька епідемія далася взнаки і в окупованому Криму. Так званий голова півострова Сергій Аксьонов оголосив бойкот всьому турецькому. Проте цим окупаційна влада Криму не обмежилися. На півострові почалися облави на громадян Туреччини. Про це розповів радник голови Меджлісу кримськотатарського народу з питань Туреччини Ісмет Юксель.
«Те, що відбувається в Криму – це театр. Ляльки окупаційної влади Криму роблять життя тамтешніх громадян Туреччини нестерпним. Так само, як у Москві та Петербурзі, у Криму гноблять турків. Приходять до них додому, проводять допити. За нашою інформацією, вже депортували трьох або чотирьох громадян Туреччини. Також багато з них самі залишають Крим», – заявив Ісмет Юксель.
Крім цього, відомо, що в турецьких крамницях на півострові провели обшуки. Вже закрився магазин посуду з турецькими товарами SHEN, який належав громадянам Туреччини. Крім цього окупаційна влада півострова заявила, що громадяни Туреччини не працюватимуть на території анексованого Криму.
Оригінал публікації – на сайті Радіо Свобода