Діаспора зі США надіслала медобладнання для військових на $800 тисяч

Сьогодні, 5 грудня, напередодні Дня Збройних Сил України, у Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний Госпіталь» відбулася урочиста церемонія передачі військовим лікарям медичного обладнання, наданого українською діаспорою Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє  VIDIA із посиланням на прес-службу Міністерства оборони України.

Відкриваючи захід, Надзвичайний і повноважний Посол України в США Валерій Чалий зазначив:

— Дуже символічно, що саме сьогодні, у Міжнародний день волонтера, відбувається передача гуманітарної допомоги від Української діаспори Сполучених штатів Америки, — підкреслив Валерій Чалий. — Адже роль, яку сьогодні відіграють волонтери, є дуже цінною. І я вдячний нашим активістам, які сьогодні працюють по всій Америці, і волонтерам інших організацій, і церквам, де українська діаспора дуже активна, за те, що це відбувається дуже організовано і скоординовано. У той час, коли є дуже серйозні загрози, об’єднання усіх зусиль є надзвичайно важливим. Повірте, там за океаном відчувається надзвичайно потужна підтримка України. І поки ми разом, нас ніхто не подолає!

Також Валерій Чалий передав бійцям, які зазнали поранень під час АТО, і проходять лікування у військовому госпіталі листівки від школярів Сполучених Штатів. Американські діти привітали українських героїв із наступаючими Новорічними та Різдвяними святами.

— На початку дев’яностих років ми всі гордилися, що нас 52 мільйони. Зараз, дивлячись на усі проекти, які ми робимо разом, я з радістю можу сказати, що ми є одна країна, одна нація. І сьогоднішня допомога нас надзвичайно об’єднує, — звернувся до присутніх Почесний консул України у штатах Вашингтон та Орегон Валерій Голобородько.

За його словами, це не єдиний проект, і завдяки посольству, до США на відпочинок змогли приїхати діти, а також сироти і вдови тих, хто загинув під час антитерористичної операції на Сході України.

Також до присутніх звернувся старший Єпископ Християн віри Євангельської України Михайло Паночко, який зокрема зазначив:

— Такий час прийшов сьогодні до нашої країни, на який ми не сподівалися. Але, щоб не сталося, навіть часи кризи, часи випробувань виявляють, хто є хто, — підкреслив Михайло Паночко. — Ми вдячні Богові за те, що наші люди за кордоном, яких є тисячі і тисячі, дуже переживають за Україну. І тисячі молитов несуться в небо за наш край. І я вірю, що ці молитви оберігають нашу країну від ще гіршого лиха, яке могло б статися.

Своєю чергою, начальник Національного військово-медичного клінічного центру генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук подякував організаторам акції за допомогу, та запевнив, що надане медичне обладнання буде використано, аби максимально допомогти пораненим бійцям, які лікуються у госпіталі.

— Для того, аби лікар мав змогу надавати якісну і повноцінну допомогу, лише його знань на жаль недостатньо, — наголосив Анатолій Казмірчук. — В арсеналі медика має бути якісне обладнання, сучасні засоби діагностики та необхідні ліки. І допомога, яку ми сьогодні отримали, буде використана за призначенням, на всіх рівнях.

На згадку про зустріч, начальник Національного військово-медичного клінічного центру вручив почесним гостям ювілейні знаки Головного військового клінічного госпіталя, якому цьогоріч виповнилося 260 років.

Варто додати, що українці американського штату Вашингтон, за підтримки організації «Коло Турботливих Друзів» та Посольства України в США зібрали та надіслали до Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний Госпіталь» 40-футовий вантажний контейнер з медичним майном. Вміст вантажу складає біометричне та діагностичне обладнання, засоби гігієни, одноразовий лікарський одяг, витратні матеріали, тощо. Загальна вартість допомоги склала понад вісімсот тисяч доларів США.

За словами активного учасника проекту від євангельських церков Віктора Прохора, цю благодійну акцію було організовано з метою допомогти постраждалим громадянам України та особливо військовослужбовцям, які постраждали під час проведення АТО.

Почесний консул України у штатах Вашингтон та Орегон Валерій Голобородько, дякуючи церковній громаді Церков Християн віри Євангельської сказав: «Радісно дивитися, як українська громада штату Вашингтон реагує на ситуацію, що склалася в Україні. Дякую вам, що відкликаєтеся на цю потребу з любов’ю до України!».

Нагадаємо, українці влаштували справжній шквал привітань для волонтерів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *