Електронна система закупівель ProZorro дозволить заощаджувати до 10% бюджетних коштів – Жебрівський

Здійснення торгів за допомогою електронних публічних допорогових закупівель ProZorro дозволить економити до 10% бюджетних коштів, сприятиме співпраці бюджетних організацій та бізнесу, дозволить попереджувати прояви корупції.

Як повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський, для області функціонування системи означає заощадження від 300 до 500 млн. гривень державних коштів на рік за умови конкурентних засад.

На сьогодні всі структурні підрозділи Донецької ОДА, виконавчі комітети міських рад, райдержадміністрації та військово-цивільні адміністрації, які знаходяться на підконтрольній українській владі території, зареєстровані в системі ProZorro. Робота  щодо допорогових закупівель через електронні торгівельні майданчики розпочата.

Так, за підсумками жовтня-листопада 2015 року через систему розпорядниками бюджетних коштів області вже оголошено близько 300 тендерів на планову суму в 20 млн. гривень, з них за цей період вже завершено 56 процедур торгів на суму 3 млн. гривень.

Система ProZorro створена ініціативою громадських організацій, IT-компаній і комерційних електронних майданчиків. Мінекономрозвитку спільно з Проектом технічної допомоги ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» надали організаційну підтримку. Моніторинг обсягів допорогових закупівель у розрізі розпорядників бюджетних коштів здійснює Донецька облдержадміністрація.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *