Обама пообіцяв подолати терористичну загрозу після атаки у Сан-Бернардіно
Обама пообіцяв подолати терористичну загрозу після атаки у Сан-Бернардіно
- 7 грудня 2015
Такі звернення із Овального кабінету пан Обама робить украй рідко
Президент США Барак Обама зробив звернення з Овального кабінету, присвячене стрілянині у Сан-Бернардіно, в якій загинули 14 людей.
Це, сказав він, стало “актом тероризму, затіяним для вбивства невинних людей”.
Але “свобода сильніша за страх”, сказав президент Обама, застерігши, що якщо Америка стане жертвою розділеності суспільства, то це зіграє на руку екстремістам.
Якщо ми хочемо досягти успіху у боротьбі із тероризмом, ми маємо заручитися підтримкою мусульманських громад як наших найсильніших союзниківБарак Обама, президент США
Він також додав, що США повинні ускладнити потенційним нападникам можливість добути вогнепальну зброю.
Пан Обама запевнив, що США подолають дедалі більшу терористичну загрозу, але застеріг, що американці “не повинні ворогувати одні з одними, дозволивши назвати це війною між Америкою й ісламом”.
“Якщо ми хочемо досягти успіху у боротьбі із тероризмом, ми маємо заручитися підтримкою мусульманських громад як наших найсильніших союзників, аніж відштовхувати їх підозрами й ненавистю”, – сказав американський лідер.
Він нагадав, що американці-мусульмани є частиною американського суспільства. “І так, вони серед наших чоловіків і жінок в уніформі, що готові померти, захищаючи нашу країну. Ми маємо це пам’ятати”, – наголосив він.
Reuters
Мечеть у Сан-Бернардіно. Президент США Барак Обама закликав американців не відвертатися від мусульманських спільнот
Президент застеріг, що відмежування від мусульманських громад буде саме тим, чого прагнуть ісламісти із радикального угруповання “Ісламська держава”.
Він додав, що тероризм перейшов у нову фазу: від масштабних нападів, які здійснювала “Аль-Каїда”, – до менш мудрованих атак окремих радикалізованих індивідів.
Пан Обама запевнив, що США “використають кожен бік своєї сили”, аби побороти ІД. Так, зазначив він, США та союзники посилять бомбардування “Ісламської держави”, зокрема, нафтовидобувної інфраструктури, а також продовжуватимуть тренувати та оснащувати повстанців, що воюють із цим угрупованням в Іраку та Сирії.
Reuters
У будинку нападників пізніше знайшли цілий склад зброї та амуніції
Водночас американський президент зазначив, що є низка речей, які необхідно здійснити і у самих США для боротьби із тероризмом.
Він закликав до посилення контролю за зброєю та заявив, що наказав держдепартаменту та департаменту внутрішньої безпеки переглянути умови надання візи типу К-1 (візи для наречених), за якою, зокрема, одна із нападниць у Сан-Бернардіно потрапила до країни.
Такі звернення із Овального кабінету Барак Обама упродовж своєї президентської кар’єри робив украй рідко. Це звернення – лише третє за майже семирічне його перебування біля керма держави.
Розслідування триває
Звернення Барака Обами стало відповіддю на стрілянину у Сан-Бернардіно у штаті Каліфорнія минулої середи, здійснену подружжям Саєда Фарука та Ташфін Малік: 14 людей загинули, ще 21 людина постраждала.
28-річний Фарук та 29-річна Малік відкрили вогонь по центру допомоги людям із проблемами розвитку під час передріздвяної вечірки. Пізніше чоловіка та жінку застрелила поліція.
У ФБР заявили, що розслідують інцидент як “терористичний акт”.
AP
Ташфін Малік (зліва) переїхала із Саудівської Аравії до свого чоловіка Саєда Фарука (справа) у США за візою для наречених
Угруповання “Ісламська держава” на вихідних поширило запис із привітанням нападу у Сан-Бернардіно, заявивши, що нападники були прибічниками ІД. Водночас угруповання не вказало, чи було якось напряму причетне до планування чи здійснення атаки.
ФБР також розслідує повідомлення про те, що Ташфін Малік залишила повідомлення у Facebook, у якому присягала на вірність “Ісламській державі” незадовго до нападу.
Подружжя використало під час атаки пістолети та напівавтоматичну вогнепальну зброю, легально придбану на території США.
Крім того, під час обшуку у їхньому помешканні поліція виявила цілий склад зброї, амуніції, вибухівки та матеріалів для її виготовлення.
Стрілянина у Сан-Бернардіно стала найкривавішою у США із 2012 року, коли під час стрілянини у школі в Коннектикуті загинули 26 людей.
Влада США заявила, що поки що не має жодних свідчень того, що нападники у Сан-Бернардіно були частиною “організованої групи чи формування у рамках ширшого терористичного осередку”.