Новопризначений керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зустрівся з Уповноваженим з питань України МЗС Німеччини Йоганнесом Регенбрехтом
У вівторок, 8 грудня, заступник Генерального прокурора України – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький провів зустріч із Уповноваженим з питань України, керівником робочого штабу з питань України Федерального міністерства закордонних справ Німеччини Йоганнесом Регенбрехтом. У зустрічі також взяв участь представник Посольства Федеративної Республіки Німеччина Міхаель Шмідмайр.
Керівник антикорупційної прокуратури визнав, що на установі, яку він очолив, лежить надзвичайно велика відповідальність. «Я це усвідомлюю і буду спрямовувати роботу антикорупційної прокуратури на досягнення реальних результатів по боротьбі з корупцією», – підкреслив Назар Холодницький. Він також повідомив іноземним гостям про перші кроки на вказаній посаді, здійснення ряду організаційних заходів, серед яких визначення приміщення, де буде знаходитись вказаний орган прокуратури, проведення зустрічі з директором антикорупційного бюро тощо. Так, за його словами, у п’ятницю, 4 грудня, були зареєстровані перші три кримінальні провадження, в яких, не дочікуючись повного комплектування штату, Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже здійснює процесуальне керівництво.
Водночас керівник антикорупційної прокуратури висловив сподівання, що конкурсна комісія у якомога стислі терміни запропонує решту 8 кандидатів на адміністративні посади до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і вони зможуть якнайшвидше приступити до роботи. Окрім того, на цьому тижні можуть розпочатися конкурси з обрання кандидатів на інші посади до вказаної прокуратури, які безпосередньо будуть здійснювати процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях вказаної категорії. «Впевнений, що наша команда зможе досягти результатів, яких від нас очікує суспільство і європейські колеги», – висловив переконання заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Представник німецького МЗС подякував керівнику антикорупційної прокуратури за можливість зустрітися вже через декілька днів після вступу на посаду та привітав його з призначенням також від імені Посла ФРН, який наразі перебуває в Німеччині. «Це дуже значний крок в удосконаленні системи боротьби з корупцією в Україні. Адже зараз, окрім НАБУ, повноцінно запрацювала антикорупційна прокуратура. Увага міжнародної спільноти завжди буде прикута до роботи Вашої установи, яка має ключову функцію у боротьбі з корупцією», – наголосив Уповноважений з питань України Міністерства закордонних справ ФРН Йоганнес Регенбрехт.
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, в свою чергу, запевнив колег, що двері установи, яку він очолює, завжди будуть відкриті для європейських, і зокрема німецьких партнерів, і підтримка Європейського співтовариства у цій нелегкій справі є дуже важливою.
Окремо іноземна сторона звернула увагу на питання незалежності антикорупційного прокурора. Назар Холодницький, наголосив, що гарантії незалежності його роботи є досить значними, адже повноваження Генерального прокурора щодо діяльності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури фактично закінчуються на підписанні наказу про його призначення. Окрім того, САП буде знаходитись в іншому приміщенні, окремо від будівлі ГПУ.
Також керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури висловив сподівання на допомогу з боку європейських партнерів, зокрема в організації обміну інформацією та досвідом у боротьбі з корупцією, а також у технічних питаннях. Уповноважений з питань України Міністерства закордонних справ ФРН Йоганнес Регенбрехт засвідчив готовність німецької сторони надати таку допомогу. «Це для нас високий пріоритет», – запевнив він.
Наприкінці зустрічі сторони обговорили питання реакції антикорупційного прокурора на чинення спротиву з боку певних політичних сил у контексті розслідування кримінальних проваджень щодо тих чи інших їхніх представників. «Я готовий протистояти такому спротиву. Наша мета – не боротися з політиками, а долати корупцію. Незалежно від політичної приналежності ми будемо вживати визначених законом заходів», – наголосив заступник Генерального прокурора – керівник САП Назар Холодницький.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України