Українські фахівці у Польщі вчилися лікувати поствоєнний синдром

7-11 грудня польські експерти навчали українських колег, як працювати з військовими із посттравматичними розладами, передає Польське радіо.

Фото: Maciej Nędzyński

Українці пройшли тренінг з діагностики та терапії посттравматичного стресового синдрому. Їм показали приклади клінічної роботи з пацієнтами із розладами, пов’язаними з травматичним стресом. У тренінгу взяли участь українські спеціалісти, які відповідають за процес набору психологів та психіатрів, а також їх підготовку до служби в лавах української армії.

Польські спеціалісти з Військового медичного інституту ділилися досвідом реабілітації польських військових, які отримали травми під час місій в Іраку та Афганістані, а також їхніх сімей. Тренінг спрямований на розуміння емоційних проблем людей після перенесення важких травм, особливо тих, які отримані під час військових дій.

«Для нас це співпраця з українською стороною, з Українською державою, із якою ми солідарні з огляду на те, що там відбувається. Ми хочемо чітко заявити, що це не перший і не останній етап такої співпраці. Ми хочемо, аби ця співпраця проходила у міру потреб української сторони та у міру можливостей Військового медичного інституту, а також розвивалася і продовжувалася», – заявив віце-міністр національної оборони, професор Войцєх Фалковський під час зустрічі з представниками української армії.

Навчальний проект організував Військовий медичний інститут у Варшаві за кошти Міністерства національної оборони Польщі та за сприяння посольства України в Польщі.

Фалковський зауважив, що польська сторона готова й надалі проводити подібні тренінги: «Якщо підготовка виявиться потрібною для української сторони, то клініка готова допомагати далі. Ми обміркуємо, як розширити рівень та методи цієї підготовки, збільшити кількість таких вишколів для фахівців, експертів, психологів та психіатрів з України».

Нагадаємо, естонці передадуть лікарням у зону АТО обладнання на мільйон євро.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *