Іноземна преса: чому авіаудари в Сирії неефективні?
Іноземна преса: чому авіаудари в Сирії неефективні?
- 16 грудня 2015
AFP
Чи вплине війна у Сирії на позиції Володимира Путіна в Росії?
Візит президента Польщі до України, попередні підсумки російської операції у Сирії, важке життя мирних мешканців міста Ракка, а також відправлення британського астронавта у космос – в огляді преси.
Чи є ефект від російських авіаударів?
Операція Росії у Сирії триває вже 11 тижнів, але поки що не призводить до суттєвих змін. Як зазначає International New York Times, “військова мапа” конфлікту майже не змінилася, а вплив авіаударів на угруповання “Ісламська держава” виявився мінімальним.
Війна затягується та витрати зростають, тож комфортне становище пана Путіна у Росії може похитнутисяInternational New York Times
На думку видання, поки що від операції виграє сам президент Володимир Путін, якому дії у Сирії допомогли покращити свої дипломатичні позиції. Втім Росії довелося заплатити високу ціну за зовнішньополітичні успіхи свого лідера: згадати хоча б катастрофу російського літака у Єгипті та збитий турками бомбардувальник.
“На додачу до людських жертв ці катастрофи закрили росіянам доступ до двох улюблених та дешевих країн для відпочинку – це відбувається на тлі проблем у російській економіці. До цього треба додати й витрати на саму кампанію. Війна затягується та витрати зростають, тож комфортне становище пана Путіна у Росії може похитнутися”, – попереджає газета.
Чому ж Росії так і не вдалося суттєво змінити ситуацію у Сирії? На думку видання, Кремль стикнувся з тією ж проблемою, що і США: щоб відвоювати територію потрібні наземні війська – одних авіаударів недостатньо, попереджає International New York Times.
Польща не забула про Україну
UNIAN
Варшава намагається закріпити свій статус головного союзника України в ЄС, вважають оглядачі Financial Times
Запевнити Київ в тому, що Захід не забув про військовий конфлікт на Донбасі, – такою була головна мета візиту польського президента Анджея Дуди в Україну, вважає Financial Times. На думку видання, за допомогою фінансової та дипломатичної допомоги Польща намагається закріпити свій статус головного союзника України в ЄС.
Як зазначає газета, Польща дещо пом’якшила свою риторику щодо конфлікту на Донбасі минулого року, надавши перевагу своїм домашнім проблемам. Тепер країна намагається довести, що і досі бачить Україну стратегічним партнером.
Найближчим часом від Польщі можна очікувати великих кроків для підтримки макроекономічної стабільності в УкраїніКшиштоф Щерський, радник президента Польщі
Як заявляє радник пана Дуди з питань зовнішньої політики Кшиштоф Щерський, в Європі спостерігають деякі зміни у ставленні до можливого подовження санкцій проти Росії. “В цих умовах для Польщі є дедалі важливішим вголос закликати до довгострокового мирного врегулювання в Україні”, – каже він.
“Найближчим часом від Польщі можна очікувати великих кроків для підтримки макроекономічної стабільності в Україні “, – цитує пана Щерського Financial Times.
Страх та ненависть у “столиці” ІД
“Обезголовлення, розп’яття та бомби, що падають з неба” – так описує Daily Mail буденне життя у місті Ракка, яке перебуває під контролем угруповання “Ісламська держава” з 2013 року і є де-факто столицею самопроголошеного “халіфату”.
Ракка колись була одним з найбільш ліберальних міст СиріїDaily Mail
“Я боюся втратити своїх дітей, я боюся, що мою дружину відшмагають за те, що вона вбралася не в той одяг”, – розповідає колишній вчитель Мохамед, який побоявся називати своє прізвище.
Як пише видання, тепер на додачу до “драконівських” законів ІД у містян додався страх авіаударів. До того ж, каже місцевий активіст на ім’я Абу, бойовики настільки бояться нальотів, що тепер живуть серед мирних мешканців, використовуючи їх як живий щит. Все це дуже контрастує з тим, яким місто було раніше, додає видання.
AP
“Ісламська держава” узяла під контроль Ракку у 2013 році. Тепер це самопроголошена столиця “халіфату”
“Ракка колись була одним з найбільш ліберальних міст Сирії. Жінки мали право спілкуватися із друзями-чоловіками, діти влітку плавали у басейнах на вечірках у друзів, а студенти проводили вихідні у модних кав’ярнях Ракки” , – констатує Daily Mail.
Британець у космосі
Захоплення та натхнення – з такими почуттями британці спостерігали за відправкою до космосу свого співвітчизника Тіма Піка, розповідає Guardian. До пана Піка у космосі побували шестеро астронавтів народжених у Великої Британії, втім його подорож є унікальною, адже її вперше профінансували британські платники податків.
“Більшість з нас навіть не мріють піднятися над Землею у ракеті. Але коли відбувається щось на кшталт того, що сьогодні зробив пан Пік, ми нібито подорожуємо разом з ним”, – пише газета.
Але окрім суто емоційного значення польоту пана Піка у події є й глибший символізм, вважає видання. Так, відправлення з Байконура корабля з американцем, росіянином та європейцем на борту є нагадуванням про “інтернаціоналізм”, який навіть у часи Холодної війни був важливим елементом дослідження космосу.
“Це нагадування про те, що шість астронавтів, які наразі перебувають у космосі, визнаються міжнародним правом не тільки як громадяни своїх держав, але й як “посланники всього людства”, як зазначається в Угоді ООН про космос”, – констатує Guardian.
Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC