Надання допомоги учасникам АТО серед пріоритетних завдань влади – Жебрівський
24 грудня на засіданні колегії Донецької облдержадміністрації департамент соціального захисту населення підбив підсумки роботи за 2015 рік.
Система соціального захисту населення області на території, підконтрольній українській владі, охоплює більше 1,5 млн. громадян. Загальний обсяг фінансування за різними напрямками складає 5,5 млрд. грн.
«Основні зусилля в реалізації заходів щодо підвищення життєвого рівня вразливих категорій населення спрямовані на здійснення адресної допомоги і забезпечення матеріальної підтримки малозабезпечених сімей, сімей з дітьми, дітей-інвалідів, дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також допомогу учасникам АТО», – наголосила директор департаменту Олена Токарева.
Соціальну підтримку у вигляді адресної грошової допомоги з річним обсягом фінансування майже в 2 млрд. грн. отримують 145 тис. сімей. «Це допомога при народженні дитини, виплати одиноким матерям, опікунам, малозабезпеченим, допомога по догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного захворювання – всього 11 категорій,» – зазначила директор профільного департаменту.
В області діють 30 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 204 дитини, та 209 прийомних сімей, в яких виховується 341 дитина.
Станом на 15 грудня 2015 року органами соціального захисту області взято на облік 638 тис. осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення Антитерористичної операції, у тому числі 58,2 тис. дітей і 437 тис. пенсіонерів.
Найбільша кількість осіб, які переміщуються, зареєстрована в містах Артемівськ – 87,2 тис., Костянтинівка – 49 тис., Краматорськ – 63,2 тис., Маріуполь – 88,4 тис., Слов’янськ – 40,8 тис., Красноармійськ – 27 тис.
«Соціальна політика держави, місцевих органів влади спрямована на раннє виявлення сімей, які потрапили у важкі життєві обставини, та вчасне надання їм підтримки. Саме тому в містах та районах області працюють 25 «Мобільних соціальних офісів», – повідомила Олена Токарева.
Сьогодні на обліку в органах соціального захисту населення області перебувають 1286 осіб з числа учасників Антитерористичної операції, з них 7 інвалідів війни, 1254 учасника бойових дій та 25 членів сімей загиблих учасників АТО. «Всім їм надаються передбачені законодавством пільги та соціальні гарантії», – наголосила директор департаменту.
Голова Донецької облдержадміністрації зауважив, що надання допомоги учасникам Антитерористичної операції має стати основним завданням для міських голів та голів райдержадміністрацій.
«Я ще раз наголошую на збільшенні рівня уваги до учасників АТО. Надання допомоги їм – одне з пріоритетних завдань для нас сьогодні», – підкреслив Павло Жебрівський.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації