У Києві показали, як змінювались ялинкові іграшки за більш ніж сто років

У Національному музеї Тараса Шевченка презентували ялинку, за якою можна прослідкувати історію новорічних іграшок, починаючи з 1890 року і до сьогодні, передає Українська правда – Київ.

Прикраси для триметрової ялинки збирали у всій країні протягом місяця. Що не вдалося відшукати, відтворили декоратори.

«Популярні наприкінці ХІХ століття ялинкові іграшки на біблійні мотиви – саморобні паперові, дерев’яні або ватні немовлята і янголята – допомагали відтворити фольклористи. Ці іграшки навмисне зістарили, щоб надати їм потрібного вигляду», –  розповіли організатори.

За ялинковими прикрасами можна прослідкувати історію та культуру України. Приміром, після відновлення святкування Нового року в 1935 році ялинку наряджали портретами вождів, червоними зірками, іграшками з зображенням собак-санітарів, полярників і дирижаблів.

Після польоту Юрія Гагаріна в космос з’являються кульки з його портретами, скляні ракети і космонавтики. З настанням технологічного прогресу з’явились електричні гірлянди і металізований дощик. А в 2000-х новорічна мода американізувалась: на ялинках з’явились золоті дзвіночки, банти і Санта-Клауси.

Ідея створення проекту належить Академії свят «Боржомі». Подивитися ялинку можна буде до 15 січня.

Нагадаємо, раніше сайт VIDIA публікував 10 оригінальних убрань для ялинки від українських виробників.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *