Китайські акції продовжують падати

Китайські акції продовжують падати

  • 5 січня 2016


AFP

Неспокій на китайському фондовому ринку вказує на ширшу проблему уповільнення другої економіки світу

Падіння китайського фондового ринку відновилося на торгах у вівторок. Напередодні торги призупинили через швидке падіння курсу акцій – на понад 7%. Це викликало ланцюгову реакцію і на інших світових фондових ринках.

У вівторок індекс Шанхайської біржі впав на 0,3%, а Гонконгської – на 0,7%.

Китайська комісія з регулювання цінних паперів заявила, що розгляне можливість обмежити кількість акцій, які можуть продавати головні власники впродовж певного періоду часу.

Центральний банк Китаю також вийшов на ринок із несподіваною інтервенцією на 130 млрд юанів (майже 20 млрд дол.), аби втримати вартість кредитів на низькому рівні і підтримати інвестиції у торгівлю.

Проте ці заходи не убезпечили фондовий ринок від нового падіння.

Ще більше непевності?

“Непевність визначає сьогоднішній день, напевне, і весь 2016 рік, принаймні, коли йдеться про азійські ринки”, – вважає бізнес-кореспондент ВВС Карішма Васвані.

Більшість з них відкрилися на низькому рівні в очікування поганих звісток з Китаю, але оскільки новини звідти не були надто поганими, ринки у цілому регіоні дещо заспокоїлися.

Проте це не вирішує ширшої проблеми – уповільнення економіки Китаю.

Волл Стріт одразу ж відреагувала на падіння на фондовому ринку Китаю, а Dow Jones, S&P 500 та Nasdaq впали на 1,5-2% при закритті у понеділок.

Непевність визначає сьогоднішній деньКарішма Васвані, бізнес-кореспондент ВВС

У Європі FTSE 100 впав на 2,6%, а німецький Dax – на 4,3%.

Останні новини з Китаю наклалися і на повідомлення про припинення дипломатичних відносин між Саудівською Аравією та Іраном, що потягло вгору ціни на нафту і золото.

Проте аналітики вважають, що у довготерміновій перспективі на нафтові ціни все ще чинитиме тиск надмірна пропозиція.

“Чинник надлишку нафти переважатиме, ціни на нафту якийсь час перебуватимуть під тиском цього чинника, якщо тільки видобуток не скоротиться кардинально через конфлікт цих двох країн, а також видобуток скоротять інші виробники нафти”, – каже Бернард Оу із сингапурського IG Markets.

Від середини 2014 року ціни на нафту впали на дві третини, експерти оцінюють надлишковий видобуток у 0,5-2 млн барелів нафти на добу.

Побоювання щодо нового конфлікту на Близькому Сході також підштовхнули вгору ціни на золото, яке інвестори розглядають як альтернативу під час геополітичної та фінансової нестабільності. Лише за понеділок ціни на золото зросли на 1%, тоді як за останній рік дорогоцінний метал втратив 10% своєї ціни.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *