Давос відкрився на тлі погіршення прогнозів і падіння цін на нафту

Давос відкрився на тлі погіршення прогнозів і падіння цін на нафту

  • 20 січня 2016


AFP

У швейцарському містечку Давос розпочався 46-й Всесвітній економічний форум. Його старт співпав у часі із оприлюдненням погіршеного прогнозу МВФ та черговим зниженням цін на нафту.

Зустріч світових лідерів та провідних бізнесменів також відбувається на тлі кризи із мігрантами у Європі.

Зазвичай у Давосі мешкають 11 тисяч осіб, але під час форуму населення містечка зростає на 30 тисяч. Цього року його відвідають 40 світових лідерів, понад тисячу керівників провідних компаній.

Головними офіційними темами форуму є так звана “четверта промислова революція” як поєднання розвитку промисловості із новими цифровими технологіями, а також гуманітарні проблеми, передусім, проблеми біженців та мігрантів.

У розкладі форуму є також кілька дискусій, які присвячені темам енергетики та палива. Крім традиційної для Давосу уваги до Китаю, низка подій пов’язані із Іраном, економічні санкції проти якого були зняті кілька днів тому.

У день відкриття форуму Іран заявив, що готовий надати знижку на свою нафту для європейських споживачів. За підрахунками Reuters, ця ціна може становити близько 17 доларів за барель.

Серед головних причин зниження цін на нафту оглядачі називають уповільнення світової економіки, зокрема, уповільнення в Китаї – другої найбільшій економіки світу. Сподівань на те, що ця тенденція якось зміниться, залишилося ще менше після того, як МВФ погіршив власні прогнози на поточний та наступний роки.

Getty

Керівник МВФ вважає, що мігранти можуть позитивно вплинути на європейську економіку

Як заявила директор МВФ Крістін Лагард, цей рік, скоріш за все, буде таким, що розчаровує. За переглянутими прогнозами МВФ, цього року світова економіка зросте на 3,4%, а у 2017 році – на 3,6%. Обидва показники були знижені на 0,2%. У фонді пояснюють перегляд прогнозів із падінням продуктивності у багатьох країнах з перехідними економіками, а також уповільненням економіки Китаю.

Втім, як також заявила голова МВФ, принаймні для європейської економіки порятунком можуть стати мігранти, яких нині згадують частіше у контексті кризи із біженцями. Але цього можна досягти лише інтегруючи мігрантів, зокрема, і у ринок робочої сили європейських країн.

“Швидка інтеграція у ринок праці може відкрити потенціальні економічні вигоди від притоку біженців”, – йдеться у звіті МВФ, який у Давосі озвучила Крістін Лагард.

До Давосу – по своє

Цього року форум у Давосі відвідують президент України Петро Порошенко і міністр фінансів Наталія Яресько.

Речник президента і міністр через Facebook повідомили, що головна тема їхніх зустрічей у Давосі – подальша фінансова підтримка України з боку міжнародних партнерів. Тому ключовими зустрічами, напевне, мають стати переговори представників української влади із головою МВФ Крістін Лагард, а також із керівниками інших міжнародних фінансових інституцій – ЄБРР, ЄІБ та МФК.

Ці зустрічі у Давосі відбуватимуться на тлі чергового падіння гривні, яке, як заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, має бути обговорене на засіданні ради фінансово-економічної стабільності, щойно українська делегація повернеться до Києва.

“Після повернення української урядової делегації (з Давосу. – Ред.) я хочу, щоб ми невідкладно провели це засідання разом з міністром фінансів, керівником НБУ, всім економічним блоком, і поінформували президента про ті кроки, які потрібно зробити”, – заявив Арсеній Яценюк.

Основний крок у напрямку до стабілізації – це співпраця з МВФ як ключовим кредитором, додав прем’єр.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *