Правоохоронними органами держави вживались заходи щодо притягнення винуватих осіб до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних із корупцією

Упродовж 2015 року правоохоронними органами держави до суду направлено 2147 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. З них органами прокуратури – 1438, СБУ – 463, МВС України – 246.

Найбільше протоколів направлено до суду правоохоронними органами Дніпропетровської (150), Харківської (115), Кіровоградської (113) областей.

Судами розглянуто 2066 протоколів зазначеної категорії, у 1720 (68%) випадках на правопорушників накладено штраф на загальну суму понад 1 млн грн.

До адміністративної відповідальності притягнуто 180 посадовців 1 – 4 категорій органів державної влади та місцевого самоврядування.

Серед притягнутих до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, – начальник Головного управління юстиції в Донецькій області, начальник УМВС України в Кіровоградській області, заступник голови Чернівецької обласної ради, голови міських, районних та селищних рад Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської областей, посадові особи Житомирської, Івано-Франківської, Київської, Тернопільської, Херсонської, Черкаської обласних державних адміністрацій, голови районних державних адміністрацій у Закарпатській, Івано-Франківській, Сумській, Полтавській, Хмельницькій, Житомирській, Тернопільській областях.

Зокрема, за неповідомлення про конфлікт інтересів при вирішенні кадрових питань, преміювання себе та своїх близьких родичів притягнуто до відповідальності начальника Головного управління юстиції в Донецькій області, голів райдержадміністрацій Закарпатської, Івано-Франківської областей та інших.

За прийняте в умовах реального конфлікту інтересів рішення про звільнення близького родича від сплати за розміщення спеціальної конструкції до відповідальності притягнуто голову міста Яворова Львівської області.

До адміністративної відповідальності також притягнуто 66 працівників Державної кримінально-виконавчої служби, 45 – органів внутрішніх справ, 47 – Державної фіскальної служби, з них – 14 митників.

Наприклад, головний державний інспектор Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області не повідомив безпосереднього керівника про реальний конфлікт між приватними інтересами та службовими повноваженнями під час ведення обліку податків і зборів, єдиного внеску в картці особового рахунку свого сина, який є приватним підприємцем.

Найбільшу кількість осіб визнано винними за неповідомлення про реальний конфлікт інтересів, вчинення дій або прийняття рішень в його умовах (727), за порушення вимог фінансового контролю (774), за сумісництво та суміщення з іншими видами діяльності (117).

Як приклад, серед притягнутих до відповідальності за порушення вимог фінансового контролю начальник Головного управління Держземагентства у Полтавській області, керівник апарату Тернопільського окружного адміністративного суду, голова райдержадміністрації Івано-Франківської області, голова міської ради Запорізької області.

За порушення обмежень щодо отримання подарунка (пожертви) притягнуто до відповідальності 66 осіб, найбільше у Дніпропетровській (13), Харківській і Чернівецькій (по 7) областях.

Зокрема, притягнутий до адміністративної відповідальності начальник Миргородського РВ ГУ ДСНС України у Полтавській області, який при проведенні перевірки діяльності приватного підприємця отримав від нього подарунок у вигляді талонів на 100 л палива за лояльне ставлення, що не вплинуло на результати перевірки. Рішенням суду до нього застосовано штраф у розмірі 2040 грн. з позбавленням права займати посади в органах державної влади та конфіскацією дарунка.

Найбільш корумпованою є сфера земельних (239), бюджетних (165) правовідносин, система освіти (106), охорони здоров’я (78).

Переважна більшість порушень у земельній сфері пов’язана з допущеним реальним конфліктом інтересів при вирішенні питань, пов’язаних з виділенням земельних ділянок собі та близьким родичам.

Адміністративними правопорушеннями, пов’язаними з корупцією, завдано збитків у розмірі 161 тис грн, з них відшкодовано 149 тис грн.

Прокурорами вживались цивільно-правові заходи для усунення наслідків правопорушень, пов’язаних з корупцією. Судами з урахуванням раніше пред’явлених задоволено 10 позовів на 181 тис грн, реально стягнуто 175 тис грн.

Зокрема, постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 30.07.2015 задоволено позов прокурора м. Южноукраїнська Миколаївської області про скасування рішення Южноукраїнської міської ради, прийнятого внаслідок вчинення корупційного правопорушення міським головою. Постанову суду виконано – попереджено незаконне надання розташованої у місті присадибної земельної ділянки вартістю 171 тис грн близькому родичу міського голови.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *