Американська кіноакадемія змінює правила на тлі скандалу
Американська кіноакадемія змінює правила на тлі скандалу
- 23 січня 2016
AFP
Голова Американської кіноакадемії Шеріл Бун Айзекс оголосила про реформи
Американська Академія кінематографічних мистецтв та наук, яка організовує премію “Оскар”, оголосила про “значні зміни”.
До 2020 року Академія планує вдвічі збільшити кількість жінок і представників етнічних груп серед своїх членів.
Про ці зміни в Академії оголосили на тлі закидів про відсутність расового і етнічного різноманіття серед номінантів на “Оскар”.
“Академія піде попереду і не буде чекати, поки кіноіндустрія її наздожене”, – наводять слова президента кіноакадемії Шеріл Бун Айзекс
в заяві кіноакадемії.
Згідно з новими правилами, які набудуть чинності цього року, кожен новий член академії отримає мандат на голосування упродовж 10 років.
По завершенні цього періоду мандат переглядатимуть і можуть забрати, якщо академік не працював в кіноіндустрії.
Якщо мандат академіка поновлюватимуть тричі, або його самого номінують на “Оскар” – він матиме повноваження в Академії пожитєво.
Ці правила стосуватимуться і чинних членів Академії, які можуть втратити право голосування, отримавши статус почесних членів.
Окрім того у Раді керівників Академії з’являться три нові місця, кандидатів на які номінуватиме президент.
Нові члени увійдуть також до низки комітетів.
Однак голосування за цьогорічних переможців “Оскара”, яких оголосять 28 лютого, ці зміни не торкнуться.
Номінантів на премію “Оскар” обирають понад шість тисяч членів Академії. Переважна більшість із них – білі, чоловіки та старші 50 років, каже кореспондент ВВС у Лос-Анджелесі.
За його словами, перший темношкірий президент Академії Шеріл Бун Айзекс має намір це змінити і багато хто в Голлівуді здивувався тому, як швидко вона втілила наміри в дію.
Reuters
Актори та акторки, яких цьогоріч номінували на премію “Оскар”
Список акторів та акторок, яких номінували на “Оскар”, викликав суперечки і низка кінозірок, серед яких актор Уілл Сміт та режисер Спайк Лі, заявили, що не прийдуть на церемонію.
Режисер Спайк Лі сказав, що не може брати участь у “білій як лілія” церемонії.
Американський актор Джордж Клуні теж приєднався до дискусії, заявивши, що кіноакадемія “рухається в неправильному напрямку”, дискримінуючи афроамериканців.
Водночас акторка Шарлотта Ремплінг, яка цього року претендує на премію “Оскар”, назвала скандал з приводу відсутності серед кандидатів темношкірих акторів “расизмом стосовно білих”.