Агентство США з міжнародного розвитку і ОДА обговорили можливості сумісної роботи

Сьогодні голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський зустрівся із представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Агентство відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Представники делегацій ОДА та USAID обговорили економічний та соціальний стан регіону та галузі, в яких області потрібна допомога.

Очільник області зазначив, що не зважаючи на те, що владі України підконтрольна лише половина області, Донеччина  посідає друге місце в Україні по виробництву промислової продукції.

«Нажаль, малий та середній бізнес в області кредитує лише державний банк. Цього не досить, тому ми були би вдячні вам за допомогу», – наголосив Павло Жебрівський.

Павло Жебрівський зауважив, що інноваційний розвиток підприємств сприятиме розвитку регіону. «Мільйонери, які вийшли з Донецької області, заробили гроші на тому, що викачували з надр глину, руду, вугілля, робили первинну обробку матеріалів та відправляли їх на переробку у Західну Європу, а звідти отримували метал. Наша задача – створити високотехнологічний бізнес, щоб запобігти викачуванню із надр того, чим можуть користуватись багато поколінь», – підкреслив Павло Жебрівський.

Координатор допомоги США в Європі та Євразії Аліна Романовські зазначила, що ситуація на Донеччині значно краща ніж рік тому, але необхідно вирішувати питання, що постають. «У нас є фонди і ми будемо використовувати їх задля вирішення ваших проблем», – зазначила Аліна Романовські.

Голова області підкреслив, що розвитку також потребує  аграрний бізнес, тому в Донеччині створюються умови, щоб цей сектор економіки став привабливим для інвестицій. «Ми відштовхуємось від майбутніх громад, щоб вони були економічно достатніми», – наголосив голова облдержадміністрації.

Павло Жебрівський повідомив USAID про пілотний проект зі створення у області 7 ЦНАПів та удосконалення усіх рівнів медичної допомоги.

Представниця USAID зауважила, що організація має великий досвід роботи по всьому світу  із створення центрів надання послуг. «Ми поділимось з вами досвідом із створення ЦНАПів, і хочемо бути впевненими, що презентуємо вам найуспішніші та дієвіші моделі», – зазначила Алина Романовські.

Представники делегацій зійшлись у думці, що однією з ключових рис децентралізації повинне бути технічне вдосконалення. Воно пришвидшить комунікацію та зробить владу більш прозорою. З цією метою було створено систему ProZorro, через яку відбуваються усі допорогові державні закупівлі.

Представники Агентства США з міжнародного розвитку запевнили, що вони уважно спостерігають за процесами на Донеччині і бажають Україні знов набути єдності. «Ви маєте нашу абсолютну підтримку», – наголосила Аліна Романовські.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *