Британські ЗМІ: Кемерон “мудро” відмовив мігрантам
Британські ЗМІ: Кемерон “мудро” відмовив мігрантам
- 28 січня 2016
PA
Кемерон відмовив дітям, але вчинив правильно, пише Daily Mail
Чому так мало молоді на протестах у Молдові, мужнє рішення Девіда Кемерона щодо частини мігрантів, допомога Шотландії та картопля фрі в шоколаді – теми британських ЗМІ у четвер.
“Мужнє”, хоч і складне рішення
Рішення британського прем’єра Девіда Кемерона відмовити у притулку трьом тисячам дітей-мігрантів, які прибули до Європи без супроводу батьків, навряд чи додасть йому популярності, пише Daily Mail. Тим не менш, це єдине правильне і мужнє рішення, вважає видання.
Кемерон заслуговує на повагу за мужнє, хоча й важке рішенняDaily Mail
Газета припускає, що опоненти прем’єра використають фотографії цих дітей як приклад його “бездушності” і “негуманності”.
Але якби їм надали притулок у Великій Британії, це б стало сигналом батькам інших дітей, які зважувалися б на небезпечну подорож Середземним морем. Така подорож може скінчитися загибеллю або ж залежністю від торговців людьми, продовжує Daily Mail.
“Ні, пан Кемерон діє мудро, дотримуючись політики надання притулку лише дітям-біженцям з таборів, що межують з зонами війни на Близькому Сході, – переконана газета. – Він заслуговує на повагу за мужнє, хоча й важке рішення”.
“Широке плече”
Getty Images
Нафтовидобувна галузь Шотландії серйозно постраждала від падіння цін на нафту
Daily Telegraph також пише про Девіда Кемерона, зокрема про його візит до Шотландії. Анонсована мета приїзду британського прем’єра – підставити шотландцям “широке плече” Великої Британії і допомогти їм пережити кризу, спричинену різким падінням цін на нафту.
Лондон виділяє 250 млн фунтів на реконструкцію порту в місті Абердин для прийому круїзних лайнерів і виводу з експлуатації нафтових вишок.
Газета нагадує, що на тлі падіння цін на “чорне золото” нафтовидобувні компанії Шотландії звільнили близько 65 тисяч працівників. Під час візиту прем’єр розгляне можливість підтримки людей, які втратили роботу зазначає газета.
Серед інших кроків пан Кемерон розглядає пропозиції диверсифікувати джерела надходжень до бюджету Шотландії, а також “експорт величезного досвіду” шотландських нафтовиків до зацікавлених країн.
На референдумі 2014 року понад половина шотландців не підтримали відокремлення Шотландії від Великої Британії.
Картопля фрі в шоколаді
mcdonalds.co.jp
Картопля фрі в шоколаді – новий десерт у японському McDonald`s
Цього тижня McDonald’s вводить нову страву для своїх клієнтів у Японії – картоплю фрі в шоколаді, пише Guardian.
McDonald’s розраховує, що це допоможе поліпшити невтішні фінансові показники – чистий збиток мережі в Японії за перші 9 місяців 2015 року сягнув 29 млрд єн (245 млн доларів).
Продажі McDonald’s у країні різко впали після того, як з’явилися повідомлення про те, що в стравах мережі начебто знайшли шматок пластику та людський зуб, пише видання.
Компанія вважає, що фрі в шоколаді – чудовий десерт.
“Така комбінація солоного й солодкого створює неперевершено гармонійний смак”, – цитує Guardian прес-реліз компанії.
“Протести бідних”
EPA
Серед молдавських мітингарів мало молоді, пише Irish Times
Серед тисяч молдован, які вийшли минулого тижня на вулиці Кишинева на знак протесту проти корупції і призначення 20 січня нового прем’єра Павла Філіпа, було вкрай мало молоді, пише Irish Times.
Газета зазначає, що, за оцінками експертів, близько чверті всіх молдаван живуть за кордоном, переважно в Росії та Європейському Союзі, і що більшість школярів і майже всі студенти розраховують покинути Молдову, щоб знайти роботу.
“Це протести бідних, а не молодих. Ті, хто бере у них участь, – переважно літні люди, які добре знають, як важко жити на маленькі зарплати і пенсії, коли ціни постійно зростають”, – цитує газета студента й активіста Діну Плінгу, який був одним з перших, хто через Facebook звернувся до молоді з закликом до вуличних протестів рік тому.
Тільки близько 200 однолітків відгукнулися на його звернення взяти участь у протестах у вересні 2015 року, коли на вулиці вийшли 50 тисяч молдаван старшого віку. Протести були спричинені зникненням 1 мільярда євро з рахунків трьох молдавських банків.
“Це найгірше, що може зробити уряд – змусити молодих людей залишити країну, бо вони не бачать у ній для себе майбутнього”, – вважає активіст.
Молоді Молдавани не хочуть брати участь у протестах, каже Діну Пінгу, бо під час зіткнень з поліцією у Кишиневі після виборів 2009 року загинув хлопець, а також тому, що їх налякали події в Україні.
Огляд підготувала Наталія Наздравецька, Служба моніторингу ВВС.