Як держава пручається допомозі волонтерів з-за кордону
Коли ви збираєтесь робити удома ремонт, який коштує $100,000, а до вас приходить команда найкращих спеціалістів і каже вам, що вони зроблять ремонт за чверть ціни, та ще й навчать інших новим технологіям, то ви відмовитесь?
Робота над Проектом Підтримки Протезування в Україні триває. Метою проекту нагадаю, є розвиток протезної галузі в Україні, аби не доводилось відправляти людей з ампутованими кінцівками за кордон на протезування, в результаті чого вони не отримуватимуть належного догляду за протезом, коли повернуться в Україну і покладуть його на полицю. Команда проекту складається з найкращих на сьогодні у світі спеціалістів протезування, фізіотерапії та трудотерапії.
Канадсько-український Фонд міжнародної підтримки у співпраці зі Світовим реабілітаційним фондом взяли на себе фінансування перельоту та перебування іноземних спеціалістів в Україні, перекладачів та проживання українських спеціалістів, а також повну організацію проекту. Протягом двох тижнів на початку квітня спеціалісти протезуватимуть 8 осіб з ампутаціями та навчатимуть 15 спеціалістів з різних куточків України.
За допомогою у фінансуванні протезних комплектуючих проекту для трьох осіб з ампутаціями верхніх кінцівок звернулись до Державної служби у справах ветеранів АТО України. Два місяці велися переговори. Служба регулярно відправляє учасників бойових дій за кордон на протезування, виділяючи шалені кошти та пояснюючи це тим, що в Україні відсутні технології. Ми запропонували взяти на протезування під час проекту трьох осіб, для яких такі технології передбачені, та безкоштовно, на волонтерській основі, зробити протезування в Україні, ще й навчаючи українців. Це би допомогло державі зекономити десятки тисяч доларів та сприяти розвитку протезної галузі в Україні. На жаль, після двох місяців переговорів позитивної відповіді наша команда так і не отримала.
Одночасно, директори декількох протезних підприємств України, розуміючи усю користь та унікальність того, що пропонує Проект підтримки протезування в Україні шукають можливі інші шляхи втілення в життя нашого прохання. У будь-якому випадку, за підтримки Державної служби у справах ветеранів АТО України чи без неї — проект відбудеться, як і заплановано. Постає лише питання: коли ви збираєтесь робити удома ремонт, який коштує $100,000, а до вас приходить команда найкращих спеціалістів і каже вам, що вони зроблять ремонт за чверть ціни, та ще й навчать інших новим технологіям, то ви відмовитесь? І які потрібно мати причини аби відмовитись від такої пропозиції? Далі буде…