ЗМІ: чи допоможе поява Леблана Top Gear
ЗМІ: чи допоможе поява Леблана Top Gear
- 5 лютого 2016
Hat Trick
Метт Леблан долучається до команди Top Gear
Міхеіл Саакашвілі як борець проти корупції в Україні, фінансові наслідки можливого виходу Британії з ЄС, “помилкова” стратегія Ангели Меркель щодо біженців, а також Top Gear з новими ведучими.
Саакашвілі як головний борець з корупцією
Намагання Міхеіла Саакашвілі очолити боротьбу з корупцією в Україні – в центрі уваги International New York Times.
Газета називає одеського губернатора “проникливим політиком із популістською жилкою”, який бачить своїм завданням забрати владу в олігархів.
На думку видання, призначення пана Саакашвілі, а також закордонних міністрів-технократів на провідні українські посади сплутало карти тим, хто й досі хоче дотримуватися “мовчазної угоди” з багатіями в обмін на їхню “підтримку у боротьбі з проросійськими силами”.
Ситуація стала ще більш вибухонебезпечною цього тижня, коли про відставку оголосив міністр економіки Айварас Абромавичус.
AP
Міхеіл Саакашвілі може створити окрему партію під можливі дочасні вибори
Ще більш очевидними корупційні проблеми стають, якщо подивитися на 130-ту позицію України у рейтингу Transparency International, пише газета.
“Але це не є сюрпризом для більшості українців, адже новий уряд пана Порошенка складається із людей з тих самих корупційних бізнес-кіл, що й попередня влада”, – констатує видання.
Сам пан Саакашівілі заявляє, що настав час виконати вимоги протестувальників Майдану, які виступали й проти корупції. Замість ренаціоналізації, яку провів у Росії Володимир Путін, аби відсторонити олігархів від влади, колишній президент Грузії пропонує зайнятися “очищенням” державних компаній.
“Треба просто очистити їх від менеджерів-олігархів й таким чином зруйнувати акціонерне товариство, за яке вони приймають Україну”, – цитує пана Саакашвілі International New York Times.
Дорогий Brexit
Скільки коштуватиме британцям можливий вихід країни з Євросоюзу? За підрахунками банку Goldman Sachs, які наводить газета Independent, ціна може бути надто високою – британська національна валюта може обвалитися на 20%.
Керівник уряду Великої Британії намагається уникнути виходу з ЄС
У найгіршому випадку за фунт даватимуть 1,15 доларів та 1,05 євро, адже в країну припиниться потік іноземних грошей, зазначає видання. Для пересічних британців це означатиме щонайменше два неприємні наслідки: здорожчання поїздок за кордон та підвищення цін на бензин.
“Наприклад, проживання у фешенебельному нью-йоркському готелі Algonquin, яке коштує 404 долара за ніч (275 фунтів за нинішнім курсом), подорожчає до 351 фунта. Вечеря на двох у мішленівському ресторані Tour D’Argent у Парижі підскочить у ціні зі 106 фунтів до 133-х”, – підрахувала газета.
Дорожчими можуть стати і поїздки всередині Британії, адже мінімальна ціна бензину може піднятися до 1,10 фунтів за літр.
“Поки політики та групи інтересів сперечаються, чи варто Британії виходити з ЄС, є чимало причин вважати, що невизначеність щодо цього питання негативно впливатиме на валютний курс”, – цитує Independent економіста Саймона Сміта.
Помилка Меркель?
Політика відкритих дверей, запроваджена канцлером Німеччини Ангелою Меркель, є помилковою, адже не задовольняє базових потреб біженців у безпечному притулку та робочих місцях. Про це пише професор економіки Пол Колієр у Financial Times.
Reuters
Ангелу Меркель критикують за політику щодо мігрантів
На думку експерта, найкращим варіантом для сирійців, які тікають від війни, були б сусідні країни – наприклад, Йорданія або Ліван.
“Але через те, що це бідні країни, ця політика буде дієвою тільки, якщо багатші держави візьмуть на себе фінансовий тягар. Європа ганебно залишила Йорданію сам на сам з цією проблемою”, – вважає автор.
Такою ж важкою є ситуація з робочими місцями для біженців. Наприклад, в Йорданії роботи не вистачає навіть для власних громадян. Щоб вирішити проблему, європейські компанії могли б створити робочі місця в індустріальних зонах держави. Зайняли б їх як йорданці, так і сирійці, пише пан Колієр.
“Пропозиція відкритих дверей від пані Меркель була радше спрямована на аудиторію всередині Німеччини, а також стала недалекоглядною відповіддю на ситуацію в Угорщині, де застрягли десятки тисяч біженців. Після новорічних нападів на жінок у Кельні двері зачинять. Неймовірно, але їхнє відкриття зруйнувало єдине, що мали біженці – симпатії тих, хто має гроші допомогти”, – зазначає економіст у Financial Times.
Джоуі та Top Gear
Призначення американського актора Метта Леблана одним із ведучих легендарного шоу Top Gear може допомогти програмі залучити жіночу аудиторію, вважає британська Daily Mail.
Напередодні оголосили, що актор, відомий виконанням ролі Джоуі Тріббіани у серіалі “Друзі”, приєднається до Кріса Еванса та стане частиною команди, що замінить Джеремі Кларксона, Джеймса Мея та Річарда Хаммонда.
“Нарешті і для мене є причина дивитися Top Gear”, – цитує видання твіт однієї з британських глядачок.
“Запрошення першого у 39-річній історії Top Gear ведучого з поза меж Британії можна сприйняти і як спробу зберегти іноземних глядачів після звільнення Кларксона. Програма довго була однією із найприбутковіших для BBC, і були побоювання, що Еванс недостатньо відомий для залучення іноземної аудиторії”, – констатує газета.
Видання вважає, що запрошення пана Леблана є позитивною новиною, адже у пресі багато повідомлялося про труднощі із виходом передачі на новий етап.
Тепер у Британії очікують оголошення про решту ведучих. Ними можуть стати журналіст Кріс Харіс та німецька спортсменка Сабіне Шмітц, додає Daily Mail.
Підготувала Яна Люшневська, служба моніторингу BBС.