У Донецькій ОДА визначили завдання на 2016 рік для системи цивільного захисту

Сьогодні в Донецькій облдержадміністрації відбулось підбиття підсумків роботи територіальної системи цивільного захисту за минулий рік та визначення основних завдань на 2016 рік. У засіданні взяли участь начальник департаменту з цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОДА Геннадій Крутов, заступник начальника Олександр Гаркуша та начальник ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області Микола Ільченко.

За словами Олександра Гаркуши, торік роботи проводились за кількома напрямками. Один із них – евакуація населення.  Всього протягом ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій централізовано вивезено з районів зіткнення понад 12,5 тис. осіб. На сьогодні в області сформовано перелік з 37 баз (будинків) відпочинку, 43 готелів, 23 санаторіїв, 60 гуртожитків та 11 504 інших приміщень (школи, будинки культури, приватний сектор), де можливо прийняти та тимчасово розмістити до 73 тис. осіб.

На території області, підконтрольній українській владі, створено 13 розрахунково-аналітичних груп, 74 постів радіаційного та хімічного спостереження, а також 185 диспетчерських служб із цілодобовим чергуванням, які повинні захищати населення від надзвичайних ситуацій, пов’язаних із радіоактивними речовинами.

«На Донеччині забезпечена доставка гуманітарної допомоги до найбільш постраждалих населених пунктів, а саме міст Авдіївка, Артемівськ, Дзержинськ, Дружківка, Світлодарськ, Селидове, Майорськ, Миронівка та інших. Надано допомогу засобами автономного енергоживлення, будівельними матеріалами, пальним, продуктами харчування, засобами гігієни, спальним приладдям та іншими товарами першої необхідності в обсязі понад 500 тонн. Досі триває надходження гуманітарної допомоги від чисельних організацій», – підкреслив Олександр Гаркуша.

Основним способом захисту населення в умовах АТО залишається укриття населення. В області, згідно з документальним обліком, у наявності 787 захисних споруд, з них 434 сховища та 353 протирадіаційних укриття. Крім того, активізована робота з дообладнання захисних споруд. Із цією метою використовуються підвальні приміщення житлових будинків, колишні сховища 5-го класу, підвали навчальних, дитячих, лікувальних закладів, торгівельних центрів та адміністративних будинків, виробничі приміщення, овочесховища, гаражі, паркінги, підземні переходи тощо. Створена інтерактивна карта місць укриття населення, ознайомитися з нею можна сайті Головного управління ДСНС України в Донецькій області.

Окреслюючи завдання на 2016 рік, Микола Ільченко анонсував створення так званих Центрів безпеки, що функціонуватимуть в об’єднаних громадах. Вони повинні охопити всі рівні захисту для мешканців визначеної території. «В кожному Центрі працюватиме диспетчер, який буде приймати виклики незалежно від напрямків діяльності. Громади самі визначатимуть, чи сидітиме там дільничний інспектор, фельдшер або лікар», – підкреслив Микола Ільченко.

Загальна вартість реформування системи захисту населення для забезпечення потреб 38 територіальних об’єднаних громад на Донеччині складає 196,5 мільйонів гривень.

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *