Авіаудари по лікарнях у Сирії: є загиблі

Авіаудари по лікарнях у Сирії: є загиблі

  • 15 лютого 2016


AFP

Шпиталь в Мааррет-ен-Нууман працював за підтримки організації “Лікарі без кордонів”

На півночі Сирії три лікарні потрапили під авіаудари, повідомляють медики і свідки.

За повідомленнями, під час ударів загинули та постраждали люди.

У місті Азаз біля кордону із Туреччиною, як повідомляється, загинули щонайменше 10 людей після удару по шпиталю.

За даними організації “Лікарі без кордонів”, під час атаки по лікарні в Мааррет-ен-Нууман загинули семеро людей. Активісти кажуть, що під удар потрапив ще один госпіталь в місті.

Організація звинувачує в ударах по шпиталях проурядові сили.

Туреччина звинувачує Росію в бомбуванні Азаза.

Раніше Москва називала брехнею повідомлення про те, що в результаті ракетних і бомбових ударів її авіації в Сирії гинуть мирні жителі.

Наразі немає підтвердженої інформації про те, хто здійснив останні атаки.

Авіаудари сталися за кілька днів після того, як Росія та світові держави узгодили обмежене припинення бойових дій у Сирії.

За п’ять років громадянської війни в Сирії загинули понад 250 тисяч людей, більше 11 мільйонів вимушені були залишити свої домівки.

Удари по лікарнях

Керівник французького відділення організації “Лікарі без кордонів” (MSF) Мего Терзян сказав, що удар по Мааррет-ен-Нууман проводили “лояльні до президента Башар Асада” сили.

“Було щонайменше сім смертей серед персоналу і пацієнтів, щонайменше вісім працівників MSF зникли і ми не знаємо, чи вони живі”, – сказав пан Терзян агенції Reuters.

Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу сказав, що по будівлях в Азазі вдарили російські ракети і серед загиблих є діти.

Агенція Associated Press повідомляє, що в дитячому госпіталі загинули п’ятеро людей.

“Ми перемістили десятки дітей, які кричали, із лікарні”, – розповів медик Джума Рахаль агенції Reuters.

Ще кілька людей загинули в сусідньому селищі під час авіаудару, повідомляє АР.

В Азаз прибули тисячі людей, які тікають від наступу сирійської армії, який вона здійснює за підтримки Росії, у провінції Алеппо.

Курдський боєць в Сирії

Водночас курдські сили також просуваються в районі Азаза.

Туреччина обстрілювала курдські позиції у вихідні та в понеділок пообіцяла “сувору реакцію”, якщо вони спробують взяти місто під контроль.

Туреччина вважає курдські “Загони народної самооборони” (YPG) у Сирії союзниками забороненої в країні “Робітничої партії Курдистану” (PKK), яка бореться за автономію курдів.

Сирія заявила, що турецький обстріл є порушенням її суверенітету і закликала Раду Безпеки ООН діяти.

Представники Сирії назвали дії Туреччини порушенням суверенітету країни. Водночас турецька влада заперечила дані про те, що її військові увійшли на сирійську територію.

Курдські сили у Сирії мають підтримку США, які посилюють їх у боротьбі з угрупованням “Ісламська держава”.

Право на відповідь

AP

Дим після турецьких ударів на півночі Сирії було чітко видно у неділю

Сирія звинуватила Туреччину в тому, що вона порушила її суверенітет й підтримала “терористів, пов’язаних з Аль-Каїдою”. Дамаск попередив, що він має право на відповідь.

“Турецька артилерія, яка обстрілює сирійську територію, надає пряму підтримку збройним терористичним організаціям”, – йдеться у листі сирійського уряду до генерального секретаря ООН та голови Ради безпеки ООН.

У зверненні вказується, що близько сотні озброєних людей – “турецьких солдатів або найманців” – перетнули кордон й потрапили на територію Сирії.

“(Сирія) скористається її легітимним правом відповіді на турецькі злочини та напади й вимагатиме компенсації”, – сказано в листі.

Міністр оборони Туреччини назвав помилковими заяви про направлення турецьких військовослужбовців до Сирії.

Виступаючи у турецькому парламенті він зазначив, що Туреччина не має наміру відправляти в сусідню країну своїх військових.

Він також заперечив дані про те, що Саудівська Аравія перекинула до Туреччини літаки, які братимуть участь в операціях проти “Ісламської держави”.

Раніше стало відомо, що Анкара не виключає можливості проведення в Сирії спільної з Саудівською Аравією наземної операції. Обидві країни виступають проти збереження в Сирії режиму Башара Асада.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *