ЗМІ: чи буде в Лівії нарешті мир?

ЗМІ: чи буде в Лівії нарешті мир?

  • 15 лютого 2016

Після того, як у Лівії був повалений режим Мауммара Каддафі, країна перебуває у стані нестабільності

В понеділок, 15 лютого, іноземні видання пишуть про шанси на мир у Лівії, вагання Великої Британії щодо членства в ЄС та кібербезпеку в Польщі.

Шанс на єдність

Лівія заявила про можливий склад нового уряду єдності, відкриваючи дорогу для примирення в країні, в якій вже кілька років не зупиняється збройний конфлікт, пише британське видання Guardian.

За словами авторів статті, дві частини країни, на які Лівія умовно розділилася в 2014 році, загалом погодилися з пропозиціями ООН щодо плану врегулювання кризи та підтримали формування спільного уряду.

З іншого боку, пише видання, це вже не перша спроба створити спільний уряд. Минулого місяця одна зі сторін вже не погодилася на уряд із 32 міністрами.

Цього разу запропонований уряд з 13 міністрів та п’яти держсекретарів.

“Закликаємо лівійців, що потерпають від конфлікту… та членів парламенту підтримати уряд національної єдності, який стане основою боротьби з тероризмом”, – цитує видання одного з членів президентської ради країни.

Газета додає, що відсутністю централізованої влади в Лівії скористалося угруповання “Ісламська держава”, яке перебрала контроль над частиною території на узбережжі Середземного Моря. Західні країни неодноразово закликали ворогуючі лівійські групи підтримати уряд національної єдності, щоб дати йому змогу протистояти загрозам.

Виходити чи не виходити?

AFP

Британська влада готується до референдуму щодо ЄС

Головний прокурор Великої Британії Джеремі Райт вважає, що суди ЄС нівелюють суверенітет країни, а отже він розглядає можливість приєднатися до кампанії щодо виходу країни з Євросоюзу, пише Telegraph.

За словами видання, Джеремі Райт, який також є членом уряду, поки що не визначився остаточно щодо того, чи повинна Велика Британія вийти з ЄС.

Газета стверджує, що загалом п’ять членів британського уряду готові підтримати кампанію проти ЄС.

У британському уряді спостерігається брак єдності у цьому питанні, пише видання, адже прем’єр-міністр заборонив своїм підлеглим висловлювати свою підтримку щодо виходу з ЄС до відповідного референдуму.

Цього тижня британський прем’єр зустрінеться з європейськими лідерами, щоб поділитися з ними своїм баченням того, за яких умов Британія точно залишиться в Євросоюзі. Після повернення з цих переговорів прем’єр оголосить початок кампанії до національного референдуму щодо відносин Великої Британії та ЄС, пише видання.

Бойкот бойкотам

Британський уряд розробив законопроект, який заборонить місцевим радам, офіційним установам та навіть деяким університетським спілкам оголошувати бойкот так званим “неетичним” товарам, пише газета Independent.

Згідно плану, усім держустановам заборонять оголошувати бойкоти компаніям, що займаються торгівлею зброєю, корисними копалинами, тютюном, або ж пов’язаними з ізраїльськими поселеннями на Західному березі Йордану, каже видання.

За словами Independent, така заборона викликана бойкотами, які “підривають добрі стосунки всередині громад, отруюють та поляризують обмін думками, та роздмухують антисемітизм”, пояснює видання.

Критики такої ініціативи назвали її “кричущим попранням демократичних свобод”.

Приваблива ціль

Польський портал Cyberdefence24, який спеціалізується на вивченні кіберзагроз, пише, що все частіше під приціл хакерів потрапляють державні органи в маленьких громадах.

За словами видання, електронні системи держрганів у таких громадах є привабливою ціллю для кіберзлочинців, адже вони містять дані про платників податків з місцевих реєстрів, а також фінансові операції громад. При цьому ці бази легко зламати.

Наприклад, через децентралізацію органи громад в Польщі оперують серйозними сумами бюджетних коштів – тільки в 2014 році видатки місцевих громад становили 200 млрд злотих. Це спокуслива ціль для хакерів, відзначають автори.

Видання наводить кілька прикладів успішної крадіжки конфіденційної інформації з цифрових систем органів влади та наголошує на необхідності комплексного підходу до організації цифрової безпеки таких даних.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *