Британські ЗМІ: референдум про ЄС все ближче

Британські ЗМІ: референдум про ЄС все ближче

  • 16 лютого 2016


AFP

Девід Кемерон проводить багато переговорів з європейськими політиками щодо майбутнього Британії в ЄС

У вівторок, 16 лютого, британська преса пише про зовнішньополітичну активність Девіда Кемерона, можливе оголошення в Британії референдуму щодо ЄС вже цього тижня і зростання рівня життя на Альбіоні після кризи.

Прем’єр вмовляє ЄС

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон вдається до надзвичайної дипломатичної активності напередодні саміту Євросоюзу з метою заручитися підтримкою його лідерів, які б допомогли уникнути виходу Туманного Альбіону з ЄС, пише Independent.

“Минулої ночі він провів переговори у Парижі з президентом Франції Франсуа Олландом, а сьогодні зустрінеться з ключовими фігурами Європейського Парламенту щоб заручитися їхньою підтримкою,” – розповідає газета.

Видання цитує Дональда Туска, президента Європейської Ради, який попередив напередодні, що переговори щодо вимог Великої Британії досягли “критичного моменту”. Коментуючи ситуацію після переговорів з румунським і французьким президентами, він сказав, що “ризик розвалу” переговорного процесу “є реальним.”

Газета перелічує ключові британські вимоги щодо реформ ЄС. Серед них: обмеження соціальних пакетів для мігрантів і урізання фінансової допомоги на дітей, які проживають за межами країни. Independent пише, що саме ці вимоги викликають “шалений спротив з боку так званої Вишеградської Четвірки – Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, – на чиїх громадянах цей план позначиться найбільше”.

Вишеградська четвірка категорично проти обмеження пільг для внутрішніх мігрантів у країнах ЄС, додає газета. “Прем’єр-міністр Угорщини піддав різкій критиці заяви про те, ніби угорці в Великій Британії є ‘паразитами’. І Румунія підтримала його”, – пише Independent.

Референдум оголосять у п’ятницю?

PA

Поки, за даними соціологів, майже половина британців бажали б залишитися в ЄС, а 41% – залишити його. Утім, як складеться реальне голосування, не знає ніхто

А проведення референдуму щодо перебування Великої Британії в Євросоюзі пан Кемерон, ймовірно, оголосить вже у п’ятницю, повідомляє Daily Telegraph. Це може станеться після засідання британського уряду, яке має відбутися того ж дня.

“Вчора Даунінг Стріт домовилася провести в п’ятницю засідання кабінету, якщо, як очікується, пан Кемерон досягне остаточних домовленостей з лідерами ЄС на саміті в Брюсселі,” – пише газета.

Daily Telegraph наводить результати соцопитування, проведеного на прохання ITV News, згідно з яким 49% британців можуть проголосувати за те, аби залишитися в ЄС, а 41% – за вихід з Євросоюзу.

А поки Велика Британія роздумує, Боснія і Герцеговина у понеділок подала заявку на вступ до Європейського Союзу, відзначає Daily Telegraph в іншій своїй статті: “Боснія стала однією з семи країн, які очікують на приєднання до блоку 28 націй. Серед них – Албанія, Сербія, Македонія, Косово, Чорногорія і Туреччина”.

Життя налагоджується

Після кризи жити британським пенсіонерам стало лише краще, кажуть економічні аналітики

Економічна ситуація у Великій Британії зараз краще, аніж до кризи, вважає Daily Mail, посилаючись на результати дослідження аналітичного центру Resolution Foundation.

“Високий рівень зайнятості, дуже низька інфляція і процентні ставки, і невелике зростання зарплат – все це сприяло зростанню рівня життя, що, як очікується, продовжиться протягом наступних кількох років”, – прогнозує газета.

Краще всіх наразі живеться пенсіонерам, вважають аналітики. “Середні доходи пенсіонерів зросли на 22% з 2002 року, тоді як працюючі громадяни побачили збільшення лише на 2% за той же період”, – зауважує газета.

Найшвидше зростання статків сімей спостерігається у Шотландії, найменше – в регіоні Уест Мідлендс і Північній Ірландії, розповідає далі Daily Mail. А от мешканці британської столиці потерпають від зростання вартості житла, що, як пише газета, стало “важким ударом” для багатьох сімей у Лондоні.

Підготувала Наталка Матюхіна, Служба Моніторингу ВВС.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *