Чи є у Сирії російські сухопутні війська?
Чи є у Сирії російські сухопутні війська?
- 16 лютого 2016
AFP
Урядові війська в Сирії останнім часом досягають помітних військових успіхів за підтримки російської авіації
Останніми днями війська сирійського президента Башара Асада ведуть масштабний наступ на місто Алеппо, розташоване на півночі країни, яке є одним з ключових міст, контрольованих опозицією.
Урядова армія, яку донедавна вважали деморалізованою і не дуже здатною вести бойові дії, успішно просувається вперед, що захопило зненацька багатьох на Заході.
Наступ на Алеппо йде при потужній підтримці з повітря. Російська авіація регулярно завдає удари по загонах сирійської опозиції.
За погодженням з сирійським керівництвом, разом з військами Башара Асада в районі Алеппо знаходиться кореспондент данського телеканалу TV2 Расмус Тантхолдт, який стверджує, що серед безлічі груп, які воюють у складі урядових військ, він і бачив російських військових.
Розповідь Расмуса Тантхолдта, кореспондента данського телеканалу TV2:
Мене здивувало те, як багато різних груп воюють на боці Башара Асада поруч з бійцями сирійської армії. Ми бачили людей з так званої “Армії Аль-Махді” – це шиїтське ополчення з Іраку. Ми бачили бойовиків “Хезболли”, ми бачили військових з Ірану, бійців ліванського руху “Амаль”, ми бачили і російських солдатів.
Я уявляв собі, що російські військові в основному знаходяться над нами, в небі, але ми їх побачили і на землі. Це було недалеко від Ракки, так званої столиці так званої “Ісламської держави”. Ми бачили їх на дорозі, що веде з Дамаска до Алеппо.
У якийсь момент там потрібно було повернути ліворуч, тому що якщо повернеш праворуч, поїдеш до Ракки, чого самі ми, звичайно, не хотіли. І ми бачили російських військових, які їдуть до Ракки. Не знаю, як близько вони до неї в результаті під’їхали, може, там у них невелика база, не знаю. Але вони були досить близько до Ракки, приблизно за 50 км.
Конкретно я бачив один бронетранспортер. Я бачив такі бронемашини раніше і перевірив після цього. Це був російський бронетранспортер. З солдатами я не розмовляв, і нам заборонено їх знімати, так що я не знаю, чи розмовляли вони російською, але вони були одягнені в російську форму і сиділи на російському бронетранспортері.
Бронетранспортер проїхав дуже швидко, я не встиг розгледіти розпізнавальні знаки, але коли я запитав сирійських офіцерів, чи впевнені вони, що це росіяни, вони відповіли: “Звичайно, це росіяни”.
Reuters
Значна частина міста Алеппо зруйнована масованими бомбардуваннями
Коментар сера Тоні Брентона, колишнього посла Великобританії в Росії:
Я здивований тим, що він (Расмус Тантхолдт) думає, ніби бачив російські наземні війська. Росіяни заявляли, що у них немає в Сирії наземних військ. Великі втрати там обернулися б значними проблемами вдома.
Але що стосується решти, там йде справжня війна чужими руками зі значною участю іранців, сирійців та інших. Тут він малює картину дуже вірно.
Я був в одній кімнаті з Володимиром Путіним, коли він говорив про небезпеку ісламського екстремізму. І це головне, що ним рухає зараз.
Вони (росіяни) вірять в те, що Захід некомпетентний, якщо не ворожий в своїх діях проти ісламського екстремізму, і вказують на те, що сталося, зокрема, в Іраку та Лівії. Вони мають намір уникнути подібного результату в Сирії.
І вони твердо вірять в те, що єдиний шлях перемогти ісламський екстремізм в Сирії – це зміцнити режим Башара Асада. Це те, що вони, вочевидь, і роблять.
Вони дуже хочуть, врешті-решт, я думаю, перейти до тісної співпраці з Заходом, щоб знайти режим, який буде дружній їм, і не обов’язково за участю особисто Асада.
Але вони сповнені рішучості зміцнити позиції Асада як тільки можна до початку перемир’я, яке набуває чинності наприкінці тижня. І вони досить явно, я думаю, мають намір взяти під контроль Алеппо для того, щоб гарантувати, що Асад не впаде найближчим часом.
Вони робили це раніше. Якщо ми згадаємо події в Україні в лютому минулого року і другу Мінську угоду, вони вимагали, щоб вона почала діяти через деякий час, і вони використовували цей час, щоб взяти Дебальцеве і зміцнити позиції своїх прибічників.
Росія, загалом, віддана ідеї цього перемир’я (в Сирії – Ред.). Ніхто не вірить, що це перемир’я дійсно настане. Але Росія дуже хоче співпраці з Заходом, щоб не допустити захоплення Сирії “Ісламською державою”.
Суть справи в тому, щоб це спрацювало, незважаючи на взаємну недовіру, яка існує через дуже різні підходи Заходу і Росії до цієї ситуації.
Коментар сер Тоні Брентон дав у понеділок
програмі ВВС Today.