У Латвії вшанували пам’ять Небесної сотні
20 лютого у Ризі українці і латвійці, дипломати і депутати Сейму вшанували пам’ять героїв Небесної сотні, передає Радіо Свобода.
Фото: Радіо Свобода
Біля українського посольства у столиці Латвії учасники акції запалили лампадки, поклали квіти та вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих. У каплиці церкви Скорботної Божої Матері Української греко-католицької парафії Преображення Ісуса Христа відслужили панахиду за загиблими на Майдані та на сході України.
Також у бібліотеці Латвійського університету, де діє українській інформаційний центр, організували літературно-музичну акцію і проект спогадів «Майдан – очима латишів».
Депутат Сейму Латвії Яніс Домбрава сказав, що його глибоко сколихнула мужність і єдність українського народу під час Євромайдану. Він побажав українцям і надалі захищати свою національну ідентичність.
Парламентар Ейнарс Цілінскіс відзначив, що конфлікт, який точиться на сході України зараз, міг би статися два роки тому і у латвійському регіоні Латгалія. І велика заслуга України у тому, що цього не трапилося, і Латвія змогла протистояти Росії.
Два роки тому Європа була на Майдані в Україні, бо саме там відстоювали європейські цінності, додав Цілінскіс.
Посол України в Латвії Євген Перебийніс наголосив, що сьогодні герої Небесної сотні дивляться на українців з неба і чекають від них продовження справи, за яку вони поклали життя.
Нагадаємо, латвійці почали обирати українські продукти замість російських.