ЗМІ: вмовляти британців лишитись у ЄС слід палкіше
Як прем’єр переконуватиме британців лишитися в ЄС, як зблизитися Франції та Німеччині, а також хто першим запровадить зв’язок 5G – теми західної преси 22 лютого.
Кемерон має бути переконливішим
У британського прем’єра Девіда Кемерона є всі шанси переконати своїх співвітчизників у необхідності лишитися в складі Євросоюзу. Однак вмовляти британців голові уряду доведеться пристрасно та переконливо, вважає газета Independent.
“Під час кампанії треба буде демонструвати запал та переконливість – і робити це активніше, ніж перед референдумом про незалежність Шотландії, коли через його природну інертність та байдужість 300-річний союз лишився висіти на волосині”, – закликає газета.
Будемо сподіватися, що він (Кемерон) розуміє, що за перемогу доведеться боротися, а не сприймати її як таку, що вже в кишеніIndependent
На думку Independent, тоді пану Кемерону “пощастило”, але розслаблятися не можна.
“Прем’єр, можливо, має рацію, якщо вважає, що британці не є вродженими революціонерами, і що, як і у Шотландії, обережність щодо кроків у темряву гратиме на руку прихильникам статусу-кво. Але робити на це ставку – безумство”, – попереджає видання.
До того ж, додає газета, пану Кемерону та іншим прихильникам збереження членства Британії у ЄС доведеться змагатися у красномовності з мером Лондона Борисом Джонсоном, відомим своєю “чарівністю” та вмінням переконувати натовп.
“Будемо сподіватися, що він (Кемерон) розуміє, що за перемогу доведеться боротися, а не сприймати її як таку, що вже в кишені”, – резюмує Independent.
Лишитися заради безпеки
Про необхідність залишатися у складі Євросоюзу заявляють і військові лідери Британії. Як зазначає Daily Telegraph, британців закликатимуть проголосувати проти виходу із ЄС як мінімум з міркувань безпеки.
“На Даунінг Стріт готують лист, в якому зазначатиметься важливість ЄС для національної безпеки Британії під час боротьби із загрозою з боку “Ісламської держави” та зростаючою агресією Росії”, – пише газета.
Очікується, що лист оприлюднять цього тижня. Раніше сам прем’єр Девід Кемерон називав нацбезпеку як один із головних аргументів на користь збереження членства в ЄС. Щоправда, попереджає видання, таке залякування може обурити євроскептиків.
Поки що не всі генерали визначалися зі своєю позицією. На думку колишнього голови британської армії сера Майка Джексона, питаннями безпеки переймається переважно НАТО, а не ЄС. А от у генерала Лорда Стеррапа відповідь більш однозначна.
“У зв’язку із загрозами з боку “Ісламської держави” та Росії, а також з іншими загрозами, що можуть виникнути у майбутньому, треба замислитися про те, як ми захистимо суспільство”, – цитує його Daily Telegraph.
Франція та Німеччина віддаляються?
Франція та Німеччина віддаляються одне від одного, це ставить під загрозу ідею “європейської мрії”, попереджає французький журналіст Олів’є Гуез у статті для International New York Times.
Як наголошує автор, після Другої світової війни Німеччина та Франція домовилися розділити відповідальність щодо відродження Західної Європи – Париж мав займатися “політичною реконструкцію”, тоді як Німеччина мусила перейматися економікою.
Тепер ці ролі змішалися – лідери двох країн говорять про “солідарність”, але у різних контекстах. Окрім розбіжностей у питаннях боротьби з тероризмом та економічних підходах, дві країни мають дуже різні ідеї щодо відповіді на проблеми біженців. І справа тут навіть не у гуманітарних питаннях, а в економіці, зазначає журналіст.
“Німеччині потрібно більше робітників, бо її корінне населення старішає – швидше це відбувається лише в Японії. Франція навпаки страждає від надвисокого безробіття та має один із найвищих в Європі рівнів народжуваності”, – описує різницю автор.
До того ж, попри напади на жінок у Кельні, за якими начебто стоять саме мігранти-мусульмани, Ангела Меркель від своєї політики відкритих дверей не відмовляється, чим ізолює себе від власних громадян та інших занепокоєних європейців.
Пан Гуез закликає її змінити політику: “Якщо Франція та Німеччина не зможуть працювати разом, мрія про об’єднану Європу похитнеться”
Майбутнє 5G
Якому регіону вдасться першому запровадити інтернет-зв’язок покоління 5G? Як повідомляє Financial Times, змагання ведуть Європа та Азія.
Мережа наступного покоління розвиватиме, а не замінятиме існуючий сервіс 4G. Financial Times
Спроможність впровадити технології першим надасть регіону-переможцю великий економічний зиск – зокрема, завдяки продажу патентів, додає видання.
“Як очікується, мережа наступного покоління розвиватиме, а не замінятиме існуючий сервіс 4G. Вона пропонуватиме швидкість передачі інформації до 10 Гб в секунду. Це означатиме миттєву швидкість реагування на запити користувачів”, – пише газета.
Очікується, що у такій мережі зможуть працювати додатки з віртуальної реальності.
“Деякі експерти кажуть, що азіатські компанії вже мають перевагу, і не в останню чергу через те, що Корея пообіцяла нові технології до початку Зимових олімпійських ігор 2018 року. Китайські компанії Huawei та ZTE також працюють над впровадженням стандартів 5G”, – пише Financial Times.
Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC