ЗМІ: пісня Джамали – “гірка нота” у стосунках з Росією
Західна преса пише про те, як вплине виступ Джамали на Євробаченні на відносини України з Росією, загострення ситуації на сході України та обговорює можливі наслідки для Великої Британії від її виходу з ЄС.
“Гірка нота”
Україна гарантовано отримає “нуль балів” за виступ на пісенному конкурсі Євробачення принаймні від однієї країни, пише кореспондент The Daily Telegraph Колін Форіман.
Заявка від України стане “гіркою нотою” у стосунках з Росію, зазначає автор. І справа у тексті пісні, яку співатиме кримська татарка Джамала.
Пісню можуть не допустити до участі в конкурсі, якщо комісія визнає, що вона порушує правила політичної неупередженостіThe Daily Telegraph
“І хоча її пісня отримала безліч оплeсків під час національного відбору, вона навряд чи матиме такий самий успіх у Росії, тому що надто тонко натякає на вторгнення до Криму два роки тому”, – пише автор.
І хоча, в тексті пісні немає прямого згадування президента Росії Володимира Путіна, в інтерв’ю співачка дала чітко зрозуміти кому вона співчуває. За її словами пісня була написана “у стані відчаю” після того, як Росія забрала в неї батьківщину.
Автор зазначає, що пісню можуть не допустити до участі в конкурсі, якщо комісія визнає, що вона порушує правила політичної неупередженості.
За двома зайцями
Основа хиткого перемир’я на Сході України стає все більш слабкою з відновленням бойових дій в зоні АТО, пише кореспондент International New York Times Ендрю Кремер.
Ситуація загострилася до рівня минулого літа, а найгарячішою точкою стала Мар’їнка.
На думку автора, все це свідчить про те, що Росія готова воювати на два фронти, тобто в Україні та Сирії.
Росія готова воювати на два фронти, тобто в Україні та СиріїЕндрю Кремер
“Поновлення бойових дій може свідчити про готовність Росії, яка підтримує повстанців на Сході України, брати участь у двох конфліктах одночасно”, – пише журналіст.
За його словами, початок дії режиму припинення вогню в зоні АТО 1 вересня минулого року та початок російської військової операції у Сирії наприкінці того ж місяця – не просто збіг обставин. Дата оголошення перемир’я була “вочевидь скоординована з початком російської військової операції у Сирії”, зазначає автор.
Наразі ж, згідно з даними спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, на територію, що підконтрольна сепаратистам, вже зайшли 88 танків, походження яких не уточнюється, які, за словами голови місії Олександра Хуга, можуть “легко дістатися лінії розмежування”, підсумовує автор.
Вийти неможливо, залишитися
Це (вихід країни з ЄС – Ред.) може стати потужним ударом по вже хиткому союзу 28 наційThe Washington Post
Велика Британія має залишитися у складі ЄС, адже в іншому випадку це може загрожувати цілісності країни, вважає американська The Washington Post.
“Це (вихід країни з ЄС – Ред.) може стати потужним ударом по вже хиткому союзу 28 націй та призвести до розпаду самої Великої Британії”, – пише газета.
Видання повністю підтримує позицію британського прем’єр-міністра Девіда Кемерона, та вважає, що вихід країни з ЄС тане “стрибком у невідоме”. На думку редакторського колективу видання, так званий Брексіт завдасть значної шкоди британській економіці, її впливу на світову політику та можливість залишатися стратегічним партнером США.
Проте, всіх цих ризиків можна було б уникнути. Причина – у “недалекоглядності” британського прем’єра, вважає газета. Його обіцянка переглянути умови членства країни в ЄС стала “недалекоглядним та політично-вмотивованим маневром, який тепер змушує його йти на боротьбу за життя аби уникнути катастрофи та імовірного кінця його кар’єри”.
Та навіть, якщо британці вирішать на референдумі, що країна має залишитися у складі ЄС, протягом часу підготовки до голосування Лондон не братиме активної участі у вирішення світових конфліктів, як у Європі, так і поза її межами, що негативно позначиться на його позиціях, пише The Washington Post.
І врешті решт, у разі виходу з ЄС, країні просто втратить можливість диктувати правила.
“Найкращим шляхом вирішення проблеми стало б аби пан Кемерон доклав значних зусиль до збереження статусу кво”, – підсумовує газета.
Хмарне майбутнє фінансів
Позиції британського фунта стерлінга та майбутнє фінансових ринків країни під загрозою через імовірність Брексіту, пише економіст Девід Пейдж у газеті Financial Times.
Британські фінансові ринки відреагували волатильністю на результати візиту Кемерона до Брюсселя минулого тижня та оголошення про референдум. Окрім цього, у разі виходу країни з ЄС, очікують вповільнення темпів росту економіки на 7 %, зниження курсу фунта та вартості британських акцій, пише автор.
Перші ознаки можна побачити на фінансових ринках вже зараз. І курс британського фунта – яскравий приклад цього. Він дещо зміцнився порівняно з нещодавнім падінням курсу, проте не повернувся до звичайної позначки, що стало його найбільшим знеціненням з часу загальних виборів минулого року.
“Ми пов’язуємо це з невизначеністю щодо Брексіту”, – зазначає економіст.
“За нашими оцінками, рішення вийти з ЄС матиме значний негативний вплив на економічну активність”, – додає він.
І якщо результати референдуму невідомі, то про одне можна сказати з впевненістю: волатильність на ринках зберігатиметься і після голосування, аж до кінця літа, підсумовує автор.
Огляд підготувала Тетяна Кирилюк, Служба моніторингу ВВС.