Криза мігрантів: Туск проведе ключові переговори в Греції та Туреччині
Голова Європейської ради Дональд Туск відвідує Грецію і Туреччину, намагаючись знайти спільний підхід щодо міграційної кризи в Європі.
Пан Туск заявив, що зменшення кількості мігрантів, які їдуть із Туреччини на грецькі острови, є ключовим, щоб запобігти гуманітарній катастрофі.
Понад 25 тисяч мігрантів перебувають у Греції в той час, як прикордонний контроль далі на півночі посилюється.
Питання міграції також повинні обговорити на саміті Великої Британії та Франції у четвер.
Британський прем’єр-міністр Девід Кемерон і президент Франції Франсуа Олланд проведуть переговори в французькому місті Ам’єн. Також на порядку денному зустрічі, як очікується, буде боротьба з “тероризмом” та конфлікти в Лівії і Сирії.
За кілька годин до зустрічі, міністр фінансів Франції Еммануель Макрон сказав, що його країна може дозволити мігрантам
подорожувати без перевірок до Великої Британії, якщо британці на референдумі в червні проголосують за вихід із ЄС.
Влада північного французького міста Кале прибирає частини табору для біженців, який називають “джунглі”, звідки багато мігрантів намагаються потрапити до Британії нелегально.
За словами міністра Макрона, у разі виходу Британії з ЄС французька влада припинить дію угоди, яка дозволяє британським прикордонникам здійснювати контроль на території Франції.
“У день, коли ці відносини (Британії та Євросоюзу – Ред.) перервуться, мігранти залишать Кале”, – сказав пан Макрон в інтерв’ю Financial Times.
Пан Туск цього тижня відвідує столиці країн центральної та південно-східної Європи, намагаючись послабити напруженість, яка виникла через міграційну кризу.
Його візити розглядають як основа для саміту ЄС та Туреччини щодо міграції, який має відбутись 7 березня.
“Ні на мить ми не можемо припиняти наші зусилля покращити співпрацю з нашими сусідами, починаючи з Туреччини”, – сказав пан Туск у Відні у вівторок.
За його словами, Європа була готова надати “значну фінансову підтримку” країнам, які межують з регіонами, яких зачепила війна – як Сирія та Ірак.
“Але в той же час ми очікуємо більш інтенсивне залучення з боку наших партнерів, як абсолютну передумову, щоб уникнути гуманітарної катастрофи. Це буде предметом моїх переговорів в Туреччині в цей четвер і п’ятницю,” – сказав пан Туск.
Туреччина висловила розчарування у зв’язку з відсутністю єдиної позиції з боку ЄС щодо кризи.
Кореспондент BBC Europe Кріс Морріс, який перебуває на грецькому острові Лесбос, куди цьогоріч вже прибули 75 тисяч мігрантів, каже, що ЄС хоче, щоб тих, хто прибуває до Греції, стало менше, ніж тисяча людей на день.
Мігрантів, які застрягли у Греції, стало різко більше після того, як Македонія почала обмежувати прохід.
У середу перетнути кордон дозволили лише приблизно 200 сирійським та іракським біженцям. Тисячі залишились на грецькому боці кордону.
Раніше на цьому тижні Європейська комісія узгодила плани розподілу 700 млн євро надзвичайного гуманітарного фінансування в період 2016-2018 років, щоб допомогти впоратися з кризою.
Згідно з цим планом, який ще має схвалити Європейська рада та парламент, агентства з надання допомоги ЄС вперше працюватиме безпосередньо із ООН та іншими групами всередині Європи, використовуючи кошти, які, як правило, виділяються для надзвичайних ситуацій поза блоком.
Греція просить Європейську комісію виділити майже 500 млн євро допомоги для догляду за 100 тисячами шукачами притулку.
Міжнародна організація з міграції повідомляє, що майже 129 500 мігрантів прибули в Європу морським шляхом в 2016 році. Ще понад 1 545 прибули сушею.
За даними МОМ, 418 мігрантів потонули або вважаються зниклими без вісти.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.