У Краматорську оголосили «українську весну»

Проблема українофобії та її наслідків зібрала сьогодні за «круглим столом» у Краматорську представників обласної влади, СБУ та активістів громадських організацій. Головною темою дискусії, організованої з ініціативи департаменту з питань внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, стало визначення шляхів взаємодії громадськості і силових структур у боротьбі з сепаратизмом і розкритті злочинів проти України.

«Два роки тому в Донецькій області почалася «руська весна», яка принесла людям багато горя. Ми всі пережили важкі часи, коли багатьом патріотам України довелося покинути свої будинки через переслідування. Переслідували нас лише за те, що ми вимовляли одне слово: «Україна». Ми заявляли, що Україна – це наша Батьківщина, що «Україна – понад усе», «Україна нас об’єднує». Минув час, і багато патріотів повернулися додому, в звільнені міста Донбасу. Сьогодні настала пора робити «українську весну», треба впливати на людей, які, як і раніше, не люблять Україну», – наголосив директор обласного департаменту з питань внутрішньої політики Олександр Меланченко.

Представник СБУ висловив упевненість, що українофобія – це інструмент для досягнення політичного впливу на суспільство. Любов до СРСР, так званий регіональний «патріотизм» тривалий час навмисно підігрівалися для отримання певних політичних дивідендів, що в результаті призвело до «руської весни».

На сьогоднішній день найбільшою проблемою залишається відсутність комунікації між органами влади, силовиками і громадянським суспільством – саме тому Служба безпеки України бачить своє завдання в налагодженні діалогу з громадськістю.

З боку громадських активістів пролунало чимало закидів на адресу силових і правоохоронних структур за недостатнє, на їхню думку, виявлення і покарання людей, які брали безпосередню участь у «руській весні» і досі нагнітають ненависть до України. Говорили про триваючі переслідування українських патріотів, випуск газет з антиукраїнською риторикою, телемовлення на підконтрольній території каналів «Новоросії» і «ДНР».

Зокрема, наводилися конкретні приклади сепаратизму з боку посадових осіб, керівників бюджетних установ і редакторів газет в Дружківці, Краматорську, Костянтинівці, Красноармійську, Слов’янську та інших містах. Те, що сепаратисти не покарані, а багато хто з них продовжує займати свої посади, є своєрідним «маркером» для міст Донеччини, – переконані громадські активісти.

Учасники дискусії зійшлися на думці, що роботу спецслужб з прихильниками «руської весни» необхідно посилити. «Українська весна» має початися з притягнення до відповідальності тих людей, які закликали до сепаратизму. З метою спільного моніторингу ситуації та оперативного реагування на прояви українофобії, в соцмережах створять спеціальну групу («альтанку») для діалогу та обміну інформацією. Крім того, зустрічі проукраїнських активістів і представників СБУ триватимуть й надалі.

За інформацією Департаменту з питань внутрішньої політики ОДА

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *