Вчені: надмірна радість може бути шкідливою для серця
Щастя – на рівні зі злістю чи страхом – може спричинювати емоційний стрес, що викликає біль у грудях і утруднене дихання. Про це йдеться у дослідженні швейцарських учених.
Три чверті випадків кардіоміопатії такоцубо – різкої зміни розмірів лівого серцевого шлуночка, що може стати фатальною – спричинені саме стресом. За це цей вид кардіоміопатії ще називають “синдромом розбитого серця”.
Дослідження Університетської лікарні Цюриха, опублікованого у журналі European Heart Journal, стверджує, що в середньому один випадок кардіоміопатії такоцубо із 20 спричинюється саме надмірною радістю.
У дослідженні взяли участь 1 750 пацієнтів. Вчені дійшли висновку, що проблеми із серцем можуть викликати:
- святкування днів народження;
- весілля дітей;
- зустріч із другом, якого не бачив 50 років;
- народження онука;
- перемога улюбленої команди із регбі;
- зривання джекпоту в казино;
- отримання результатів комп’ютерної томографії, які свідчать про одужання від іншої хвороби.
“Ми змогли показати, що тригери для синдрому такоцубо можуть бути набагато різноманітнішими, ніж вважалося раніше”, – розповідає одна із дослідниць доктор Єлена Гхадрі.
“Пацієнт із синдромом такоцубо більше не просто “пацієнт із розбитим серцем”, оскільки хворобу можуть спричинювати і позитивні емоції”, – додає вона.
“Медики мають знати це і враховувати, що пацієнти, яких привозять швидкою із веселих заходів із ознаками серцевого нападу, як-от біль у грудях і утруднене дихання, можуть страждати на синдром такоцубо так само, як і пацієнти, які потрапляють до лікарні після якихось сумних подій”, – пояснює доктор Гхадрі.
- Читайте також:
Їжте шоколад – будете здорові?
За словами дослідниці, найімовірніше, і радісні, і сумні події мають той самий “емоційний шлях”, що спричинює кардіоміопатію.
Водночас професор Пітер Вайссберг, директор фундації British Heart Foundation, каже: “Синдром такоцубо дуже рідкісний. Це дослідження базується на кількох випадках, де причиною могли стати радісні події.
“Для розуміння, як ці моменти можуть спричинити проблеми із серцем у окремих вразливих осіб, потрібні подальші дослідження”, – резюмує професор Вайссберг.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.