Преса: чому російські ЗМІ оминули історію про московську няню?

Чому російські ЗМІ проігнорували історію про московську няню, чи буде користь від угоди про повернення біженців до Туреччини, що станеться з мігрантами у Британії та чи можливе щасливе життя на пенсії – в огляді західної преси 7 березня.

Російські ЗМІ та “кривава няня”

Чому провідні російські ЗМІ вирішили оминути історію про няню, яку затримали в Москві з головою дитини в руках? Про це розмірковує письменниця Маша Гессен у статті для International New York Times.

На думку авторки, у цій історії телевізійники мали де розвернутися.

“Це була унікальна можливість зіграти на страху щодо мігрантів, яких росіяни – і особливо москвичі – полюбляють звинувачувати у всіх бідах. Можна було і зробити ставку на побоювання щодо тероризму, особливо у виконанні жінок у чорних хіджабах, які погрожують себе підірвати”, – коментує пані Гессен.

Утім, попри таке поле для маневру, російські журналісти вирішили ігнорувати подію. Як зазначає письменниця, замовчування виглядало особливо дивним, якщо згадати, з яким ентузіазмом ЗМІ висвітлювали історію про викрадення та зґвалтування російсько-німецької дівчини у Берліні, яку багато хто вважає сфабрикованою.

“Пропагандисти не хочуть сіяти хаос у Росії, і цього достатньо щоб не пускати на екрани історію про відрізану голову. Керівникам російських каналів не спадає на думку, що їхня робота – висвітлювати події, що відбуваються”, – пише пані Гессен.

Надії на врегулювання марні?

Британська газета Independent закликає не плекати надії щодо врегулювання кризи з біженцями в Європі завдяки можливій угоді між ЄС і Туреччиною. Очікується, що на сьогоднішньому саміті у Брюсселі Анкара погодиться прийняти мігрантів, яким у Європі так і не надали притулку.

На думку газети, яку б угоду не підписали ЄС та Туреччина, господарями ситуації залишаться контрабандисти, які доставляють біженців у Європу.

“Захищати зовнішні кордони – це фундаментальний обов’язок урядів, який вони, втім, ніколи не сприймали всерйоз. Контрабандисти, що переправляють людей на південь Європи, залишаються повністю безкарними”, – зауважує видання. Поки цю проблему не вирішать, “сумнівні” угоди з Анкарою мало цим допоможуть, додає газета.

До того ж, будь-які домовленості з Туреччиною можуть поглибити “незручні” відносини ЄС із турецьким президентом, який все більше вдається до “тиранії”, пише видання. Черговим прикладом стало захоплення однієї із найпопулярніших турецьких газет цими вихідними. “Відповідь Європи на цей обурливий напад на свободу слова була красномовно тихою – через очевидні політичні причини”, – резюмує Independent.

Що буде з мігрантами у Британії?

Можливий вихід Британії з Євросоюзу викликав сильне занепокоєння у мігрантів з ЄС, які зараз працюють в країні. Особливо потенційної депортації побоюються працівники сфери обслуговування, пише Financial Times.

За даними газети, уряду вдалося за останні роки скоротити кількість іммігрантів з-поза меж Євросоюзу. Але число громадян ЄС, які приїхали працювати в Британію за останні дев’ять років зросло удвічі. Таких мігрантів у країні зараз два мільйони.

Стів Пірс, професор Університету Ессексу та спеціаліст із законодавства ЄС, каже, що мігрантам, які вже перебувають в країні, боятися не слід.

“Всі, хто перебуватимуть тут у день Брекзіту (виходу Британії, від англ. Britain та exit. – Ред.), зможуть залишитися у країні легально”, – цитує його видання. А от яким буде вплив на нових мігрантів – спрогнозувати важко.

Самі ж мігранти попереджають, що якщо Великобританія стане вимогливішою до мігрантів, в країні можуть виникнути проблеми з робочою силою, адже британці навряд чи захочуть самі виконувати “брудну” роботу, додає Financial Times.

Старість – не вирок

Бути щасливим на пенсії? Це цілком можливо, пише Daily Mail. Газета посилається на дані дослідження, проведеного страховою компанією Aviva.

Як показало опитування, більшість британських пенсіонерів відчувають себе щасливішими, ніж самі очікували. А от серед тих, хто на пенсії вже 10 років та більше, “неймовірно щасливим” почувається кожний шостий.

“Пенсіонери мають більше шансів почуватися реалізованими у житті та отримувати задоволення від проведення часу з сім’єю та друзями. Також вони можуть бути більше задоволеними своїм здоров’ям, якістю їжі та сну”, – пише газета.

Більш нещасними, ніж очікували, почуваються лише 7% опитаних пенсіонерів, свідчить опитування.

Ті ж, хто продовжують працювати або займатися волонтерською діяльністю на пенсії, мають більше шансів почуватися реалізованими, ніж молодші учасники опитування.

Втім, у дослідників є одне серйозне зауваження: одна з причин, чому сьогоднішні пенсіонери так задоволені життям – це їхні чималі пенсії, які майбутнім пенсіонерам можуть і не дістатися.

Тому науковці пропонують планувати фінансову складову своєї старості заздалегідь, додає Daily Mail.

Огляд підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBС

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *