Криза з мігрантами: ЄС і Туреччина наблизились до угоди
ЄС і Туреччина заявили, що узгодили на саміті в Брюсселі загальні принципи плану щодо вирішення міграційної кризи, однак відклали фінальне рішення.
Переговори щодо цього плану продовжать на зустрічі ЄС 17-18 березня.
Сторони заявили, що їм потрібен час, щоб узгодити та опрацювати конкретні деталі.
Голова Європейської ради Дональд Туск сказав, що лідери зробили “прорив”, і він сподівається, що угоду укладуть наступного тижня.
Європа переживає найбільшу кризу біженців з часів Другої світової війни.
Більшість мігрантів приїжджають із Туреччини, яка вже прийняла понад 2,7 мільйона втікачів від війни в сусідній Сирії.
Переміщення мігрантів
На зустрічі в Брюсселі обговорювали пропозицію Туреччини прийняти і розмістити у себе тисячі нелегальних мігрантів, які опинилися в Європі та не отримали притулку.
Натомість Туреччина наполягає на введенні безвізового режиму з ЄС і прискоренні переговорів про вступ країни до Європейського союзу.
Сторони заявили, що їм вдалося дійти згоди щодо загальних принципів врегулювання міграційної кризи, але пошук конкретних рішень продовжиться на наступному саміті.
Як сказано в заяві за підсумками саміту, ЄС виділить додаткову фінансову допомогу на прийом мігрантів, а також прискорить виділення вже обіцяних на ці цілі трьох мільярдів євро.
Туреччина пропонує прийняти всіх нелегальних мігрантів, які прибувають на грецькі острови незалежно від їхнього громадянства, а також забрати всіх мігрантів, які вже потрапили в Європу з її території і не отримали там притулку.
Натомість за кожного сирійця, якого прийме Туреччина із грецьких островів, ЄС має приймати сирійця з таборів для біженців.
Така система, як передбачається, позбавить біженців, в тому числі і з Сирії, бажання намагатися потрапити до Європу нелегально через перемитників.
Прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу, виступаючи на прес-конференції за підсумками саміту, сказав, що Туреччина зробила “сміливе рішення” прийняти всіх нелегальних мігрантів, виходячи з припущення, що за кожного сирійця, якого Туреччина забере із грецьких островів, іншого сирійця переселять до Європи.
Однак він відзначив, що важливо розглядати угоду щодо мігрантів як пакет, який включає також прогрес Туреччини в інтеграції із ЄС.
Євроінтеграція
Як заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на прес-конференції після саміту, Європа готова прийняти вимоги Туреччини про спрощення візового режиму.
Якщо Туреччина виконає запропонований план, то безвізовий в’їзд до Європи для її громадян можуть ввести вже у червні, пообіцяла канцлер.
Говорячи про вимогу прискорити вступ Туреччини до ЄС, пані Меркель заявила, що такого питання “на порядку денному не було”, обмовившись, що вважає співпрацю з Туреччиною вкрай важливою для Європи.
Президент Франції Франсуа Олланд уточнив, що візи скасують лише якщо Туреччина виконає список з 72 критеріїв.
Говорячи про членство в ЄС, пан Олланд зауважив лише, що процес вступу для Туреччини “ще далекий від завершення”.
Також лідер Франції допустив виділення Туреччини додаткової фінансової допомоги після 2018 року.
Міграційна криза почалася в Європі в минулому році. За 2015 рік прохання про притулок в Європі подали понад мільйон осіб.
Більшість з них приїхали з Північної Африки і Близького Сходу, рятуючись від збройних конфліктів.
Значна частина біженців на шляху до Європи проходить через Туреччину. Звідти мігранти морем перебираються до Греції, а потім до інших країн ЄС.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.