У КНДР заявили про створення ядерних боєголовок для ракет

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що північнокорейським науковцям вдалося створити зменшені ядерні боєголовки – достатньо малі, аби помістити їх у балістичні ракети.

Державні ЗМІ КНДР оприлюднили фотографію, на якій Кім Чен Ин стоїть поруч із металевою сферою, що, як стверджується, є мініатюрною боєголовкою.

Таку заяву неможливо перевірити лише по одній фотографії. Експерти раніше висловлювали сумніви щодо подібних тверджень Пхеньяна.

Нещодавно Рада Безпеки ООН розширила санкції проти КНДР – після того, як Пхеньян здійснив четверте ядерне випробування і запустив супутник.

Нинішня заява КНДР про ядерні боєголовки, як кажуть експерти, стала реакцією на нові санкції.

На початку березня КНДР погрожувала здійснити “невибірковий”

ядерний удар по США і Південній Кореї – після того, як дві країни почали щорічні масштабні спільні військові навчання.

“Ядерне стримування”

Кім Чен Ин зробив заяву про нову зброю під час візиту на ядерний об’єкт.

“Ядерні боєголовки були стандартизовані через мініатюризацію для того, щоб вони підходили для балістичних ракет”, – цитує північнокорейського лідера державне інформагентство.

“Це можна назвати справжнім ядерним стримуванням”, – додав Кім Чен Ин.

Він також оглянув ядерні боєголовки, розроблені для термоядерної реакції, яка використовується у водневій бомбі, повідомляють журналісти КНДР.

Якщо всі заяви Пхеньяна – правда, то Північна Корея стає реальною загрозою для своїх сусідів та Сполучених Штатів.

У жовтні 2014 р. командир американських сил у Південній Кореї генерал Кертіс Скапаротті припустив, що КНДР має всі можливості для того, щоб зменшувати свої ядерні боєголовки. А у травні 2015 р. Пхеньян повідомив, що його науковцям вдалося це здійснити.

Втім, експерти сумніваються щодо подібних заяв КНДР. Неперевіреною залишаються і повідомлення Пхеньяна про випробування водневої бомби.

Водночас Сполучені Штати та Південна Корея обговорюють можливість розгортання на півострові американської протиракетної системи, проти чого виступають КНДР, Росія та Китай.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *