Обама розкритикував Кемерона через Лівію
Девід Кемерон “відволікся на низку інших речей” після військової кампанії у Лівії у 2011 році, заявив Барак Обама.
Ці слова на адресу британського прем’єра президент США сказав в інтерв’ю журналу The Atlantic.
Пан Обама також зазначив, що Британії доведеться зробити свій “справедливий вклад” і витратити 2% ВВП на оборону.
У відповідь у британському уряді зазначили, що у Лівії було “багато непростих викликів”.
Водночас там не прокоментували ремарку щодо витрат на оборону. Припускають, що ті слова американський президент зробив іще до того, як міністр фінансів Британії Джордж Осборн пообіцяв виконати заклик НАТО про 2% прибутків держави на оборону.
Серед інших Барак Обама розкритикував колишнього президента Ніколя Саркозі, який, за його словами, намагався виставити себе у центр уваги під час кампанії у Лівії.
Окрім того, американський лідер засудив неназваних представників міжнародної спільноти, які, на його думку, були нездатні надати військову підтримку, хоча і закликали до дій.
продовжують військові дії у ЛІвії, зокрема завдаючи ударів по позиціях “Ісламської держави”.
Наприкінці минулого року в Італії провели переговори щодо створення у Лівії об’єднаного уряду та припинення хаосу у країні, оскільки там функціонували одразу два уряди – один у столиці, Триполі, інший – на сході країни.
Путін – “не такий уже й дурний”
Барак Обама водночас відповів негативно на питання, чи вважає він дурним свого російського колегу Володимира Путіна.
За словами американського президента, пан Путін вкрай зацікавлений у тому, аби виглядати рівноправним партнером США, оскільки він “не такий уже й дурний”.
Мені ніколи не доводиться чекати його по дві години, як деяким іншимБарак Обама, президент США
“Він розуміє, що позиції Росії у світі суттєво похитнулися. І один лише факт вторгнення у Крим або спроби підтримати режим Асада не повернуть його до гри”, – заявив Барак Обама і нагадав, що російська економіка скорочується вже третій рік поспіль.
Він додав, що всі його зустрічі з Володимиром Путіним відбувалися у діловому руслі, а сам російський президент на них був підкреслено ввічливим і вкрай відвертим.
“Мені ніколи не доводиться чекати його по дві години, як деяким іншим”, – зазначив пан Обама.
Відносини між Вашингтоном і Москвою значно погіршилися, коли у березні 2014 року Росія анексувала український Крим. У відповідь США і їхні союзники запровадили
санкції спочатку проти окремих російських чиновників, а потім – стосовно цілих секторів економіки Росії.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.