Обама застеріг кандидатів у президенти від нагнітання напруги

Президент США Барак Обама застеріг претендентів у кандидати на своє крісло від нагнітання напруги – через день після того, як мітинг на підтримку одного із фаворитів передвиборчих перегонів від Республіканської партії Дональда Трампа скасували через сутички.

Пан Обама попередив, що кандидати не мають закликати до “образ” і “тим паче до насильства проти інших американців”.

Пан Трамп у п’ятницю скасував свій мітинг у Чикаго після того, як між його прихильниками і противниками спалахнули сутички. Суперники звинуватили Дональда Трампа у провокативній риториці.

Барак Обама, повноваження якого у президентському кріслі завершуються наступного січня, після виборів нового президента США у листопаді цього року, – виступив за заході Демократичної партії у Далласі.

“Те, на чому мають сфокусуватися ті, хто йде у президенти, – це як нам стати кращими, а не на образах чи шкільних глузуваннях, чи вигадуванні фактів, чи суперечках на основі раси чи віросповідання”, – сказав Барак Обама.

Сутички в Чикаго

Сутички у Чикаго почалися приблизно за годину до початку мітингу на підтримку Дональда Трампа, і тривали вже і після його скасування.

Наступного дня – у суботу – Дональд Трамп проводив зустрічі із прибічниками у Огайо. У вівторок у цьому штаті, а також у Флориді відбудуться праймаріз на визначення того, хто представлятиме Республіканську партію на виборах у листопаді.

У Дейтоні, штат Огайо, він виступав у оточенні власної охорони – після того, як невідомий спробував прорвати кордон безпеки між ним і натовпом.

Виступи пана Трамп зазвичай відрізняються сильною анти-імміграційною риторикою: бізнесмен раніше пообіцяв у випадку перемоги на виборах збудувати “велику стіну” на кордоні між США та Мексикою, а також неодноразово несхвально відгукувався з приводу мусульман та ісламу.

Водночас у коментарі Fox News після подій у Чикаго у п’ятницю пан Трамп відкинув звинувачення у нагнітанні напруги та закликах до відмежування.

“Я представляю велику групу дуже розгніваних людей, – заявив він. – З обох боків існує багато гніву”.

Його основні конкуренти у Республіканській партії Марко Рубіо і Тед Круз назвали інцидент у п’ятницю у Чикаго “сумним”.

Сенатор від Техасу Тед Круз звинуватив Дональда Трампа у творенні “середовища, яке лише заохочує до такого виду неприємних дискусій”.

Марко Рубіо та ще один кандидат від республіканців Джон Кейсік заявили, що, можливо, не підтримуватимуть пана Трампа у випадку його перемоги на попередніх виборах у Республіканській партії.

У суботу Дональд Трамп поступився Марко Рубіо та Джону Кейсіку на республіканських передвиборчих кокусах у Вашингтоні в окрузі Колумбія – столиці США.

Панові Трампу не вдалося набрати достатньої кількості голосів, щоб забезпечити собі підтримку хоча б одного делегата від Вашингтона.

Марко Рубіо вдалося здобути підтримку 10 делегатів на з’їзд партії у липні, тоді як Джон Кейсік отримає від столиці США на одного виборця менше.

Для Марко Рубіо це вже третя перемога у його передвиборчій кампанії. Загалом кожному із претендентів треба здобути по вісім перемог у штатах, аби претендувати на номінування кандидатом у президенти на з’їзді Республіканської партії у липні.

What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *