“Важкий день” для Меркель
Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала “важким днем” для своєї партїі місцеві вибори в неділю, в результаті яких у трьох федеральних землях великих успіхів досягли ультраправі.
В ході передвиборної кампанії антиіммігрантська партія “Альтернатива для Німеччини” (АдН) називала “катастрофою” рішення Меркель впустити в країну більше мільйона мігрантів і біженців.
Однак представник німецького уряду заявив, що міграційна політика федерального уряду не зміниться після виборів у трьох землях.
Кацлер Меркель сказала, що вирішити міграційний кризу можна лише спільними зусиллями всіх країн Євросоюзу.
“Люди поки що не бачать якогось задовільного рішення, запропонованого політиками, і це вплинуло на результат голосування”, – зазначила Ангела Меркель.
Поки “Альтернатива для Німеччини” залишається партією меншості, особливо в західних землях.
Унаслідок величезного напливу біженців Німеччина та деякі інші європейські країни відновили прикордонний контроль.
Партія Меркель – Християнсько-демократичний союз (ХДС) – втратила частину прихильників, але однаково залишається найбільшою партією в економічно неблагополучній східній землі Саксонія-Ангальт. Саме там АдН отримала найбільшу підтримку, завоювавши чверть голосів, що зробило її другою найбільшою партією в земельному парламенті.
Християнські демократи втратили третину голосів в Баден-Вюртемберзі, досягнувши там історичного мінімуму в 27%. Партія зелених прийшла в цій землі першою, а АдН набрала 15% голосів.
У землі Рейнланд-Пфальц провідною силою залишаються соціал-демократи, в той час як ХДС, який розраховував там на перемогу, прийшов другим. АдН посіла четверте місце з 12,5%. _____________________________________________________________
Деміан Макгіннесс, ВВС, Берлін
Безпрецедентний успіх АдН показує, наскільки сильні почуття деякі німецькі виборці відчувають стосовно міграційної політики Ангели Меркель. Багато невдоволених – консервативні виборці, які розчарувалися в центристській позиції канцлера і потрапили під вплив популістських гасел ультраправих.
Наскільки серйозний удар ця ситуація завдасть по лідерству Меркель? Можливо, що все минеться. Одночасно з успіхом АдН велику кількість голосів отримала Партія зелених, яка повністю підтримує позицію канцлера щодо мігрантів.
У ході кампаній у Баден-Вюртемберзі та Саксонії-Ангальт кандидати від ХДС спостерігали, як від них відвертаються виборці навіть тоді, коли вони намагалися відхилитися від лінії Меркель і перейняти популістські гасла АдН.
Цікаво, що саме в цих землях ліві противники християнських демократів послідовно підтримували політику канцлера щодо мігрантів – і сьогодні вони святкують успіх.
Ці результати показують, що в Німеччині глибшає прірва між тими виборцями, які повністю поділяють позицію Меркель, і тими, кого вона доволі дратує. ______________________________________________________________
“Справжня опозиція”
Уже представлена в п’яти із 16 регіональних асамблей Німеччини, партія АдН ішла на вибори під гаслами “Захистити кордони” і “Зупинити хаос із біженцями”.
У суботу в Берліні відбувся двотисячний мітинг правих, учасники якого розмахували німецькими прапорами і скандували: “Меркель повинна піти” і “Ми – народ”.
Результати виборів у трьох федеральних землях чинять додатковий тиск на Меркель саме в той момент, коли вона активно домагається укладення угоди ЄС з Туреччиною, яка допомогла б зменшити число мігрантів, що потрапляють до Європи.
Німеччина залишається провідною економікою в Європі і має вирішальне слово при прийнятті Європейським союзом ключових рішень.
На саміті ЄС на початку минулого тижня канцлер запропонувала варіант врегулювання міграційного кризи і закликала інші європейські країни до сприяння в цьому питанні.
На наступному саміті, який відбудеться під кінець цього тижня, Меркель хоче закріпити досягнуті домовленості.
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.