У Красноармійську відбулася науково-практична конференція «Місцеве самоврядування в Донбасі: проблеми та перспективи розвитку»

Проблеми та перспективи розвитку місцевого самоврядування у Донбасі обговорили на II Міжнародній науково-практичній конференції, що відбулася 16 березня у м. Красноармійськ. Організаторами заходу виступили Українська Миротворча Школа, Інформаційний Центр «Майдан Моніторинг», Центр близькосхідних досліджень, Донецький національний технічний університет, Донецька облдержадміністрація та Громадська рада при Міністерстві освіти та науки України. У конференції взяли участь представники Департаменту з питань внутрішньої політики Донецької ОДА.

Виступаючі, серед яких були науковці, студенти, громадські діячі, наголошували на необхідності посилення впливу громадськості на дії органів місцевої влади та прийняття посадовцями рішень. Зокрема, лектор-методист Центру «Українознавство» і голова комітету з державної ідеології, культури і духовності Громадської ради Красноармійська С.Гавриленко зауважила, що «майбутнє України залежить від трьох основ: професіоналізму, патріотизму та порядності», а також додала, що будь-яка влада має бути контрольованою.

Здійснювати контроль за діяльністю влади і рішеннями, які вона приймає, представники громадськості можуть через громадські слухання, портал електронних звернень до місцевих органів влади, систему електронних закупівель, шляхом подання електронних петицій та участі у розподілі коштів місцевого бюджету. Ці механізми мають сприяти подоланню корупції на місцевому рівні і розвитку потужного українського громадянського суспільства.

Про шанування української мови і питання освіти у Донецькій області йшлося у виступі заступника голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Марії Олійник.

Учасники конференції також обговорили питання функціонування територіальних громад як базового елементу місцевого самоврядування. Коментуючи економічний і фінансовий потенціал органів місцевої влади, представник Української миротворчої школи О.Таненок зазначив, що головним чинником для успішного економічного розвитку громад є збільшення фінансових надходжень у місцеві бюджети, що передбачається реформою децентралізації влади.

За інформацією Департаменту з питань внутрішньої політики ОДА

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *