Pray for Brussels: соцмережі після нападів у Бельгії
Теракти у Брюсселі вранці у вівторок спричинили сплеск емоцій і прояви солідарності в мережі.
Слово “Брюссель” різними мовами домінувало в переліку всесвітніх трендів мережі Twitter.
Під французькою назвою міста -#Bruxelles – найчастіше поширювали зображення художника газети Le Monde, який підписується Plantu. У своєму малюнку він відкрито пов’язав паризькі напади в листопаді і вибухи у Брюсселі у вівторок:
Plantu є автором найчастіше вживаних малюнків, які поширилися в мережі після нападів на редакцію сатиричного видання Charlie Hebdo у січні 2015 року.
Найпопулярнішими гештегами в мережі були
Je Suis Bruxelles“, які використали десятки тисяч разів упродовж перших годин після нападів.
Популярний набір мемів використав різновиди ситуацій із відомим бельгійським мультиплікаційним персонажем Тінтіном, тоді як інші використали зображення, де було включено чорний, жовтий і червоний кольори державного прапора Бельгії.
Інші в своїх дописах використали зображення відомих принад Брюсселя на зразок Атоміуму – будинку, змодельованого за структурою атома, побудованого для Всесвітнього ярмарку 1958 року, або відомої статуї хлопчика, що дзюрить, Манекен Піс.
Біля брюссельської біржі люди крейдою малюють на асфальті спонтанні послання жертвам нападів:
В самій Бельгії багато гештегів із пропозиціями допомоги, зокрема підвезти “Brussels lift”, влаштувати в себе вдома
“ik wil helpen” (“Хочу допомогти”) і “
porte ouvert” (“відкриті двері”) потрапили в тренди мірою того, як люди почали пропонувати допомогу тим, хто опинився в безвиході через закриття аеропорті і зупинку транспорту в столиці.
Найостанніше про напади на сторінці
ВВС News англійською, що постійно оновлюється.
Автор блогу – Майк Вендлінг
What’s wrong with the BBC? This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.